عکس: ترسناکترین مکان های جهان


عکس: ترسناکترین مکان های جهان
تاریخ درج خبر : ۱۶ آبان ۱۳۹۴  

گیلان تایمز:

روی زمین مکان‌هایی وجود دارند که از دیدن‌شان سیر نمی‌شوید اما در عین حال روی همین کره خاکی جاهایی هم وجود دارند که ترس به دل‌ها می‌اندازند و بازدید از آن‌ها مستلزم شجاعت و جسارتی بی‌مانند است. در همه کشورهای جهان جاهایی وجود دارند که از آن‌ها با لفظ تسخیر شده نام برده می‌شود. جاهایی که محل رفت و آمد ارواح خبیث و یا شکارگاه اشباح ناخوشایند هستند. در این‌جا ما فهرستی از ترسناک‌ترین اماکن موجود روی کره زمین را در اختیار شما قرار می‌دهیم که مطمئنا هرگز تمایل نخواهید داشت از نزدیک آن‌ها را ببینید.

 

پلاکلی، کنت

پلاکلی در نزدیکی اشفورد در کنت، اغلب به عنوان پر رفت و آمد ترین روستا در بریتانیا توصیف می شود. گفته می شود که اشباح بسیاری به آن جا رفت و امد می کنند. جاذبه های گردشگری مرگ آلود انجا شامل گوشه وحشت – جایی که در آن یک راهزن مرگ نابهنگام خود را ملاقات کرد – و جنگل فریاد – که در آن شایع است که شما هنوز هم می توانید فریاد دلسرد کننده مردگان را بشنوید- است. بسیاری از ساکنان پلاکلی از شهرت و سابقه مرگ آلود انجا به ستوه امده اند. با این حال، انبوهی از شکارچیان ارواح در هالووین در این روستا گرد هم می آیند.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

جزیره عروسک ها، مکزیک

خوچیمیلکو یک منطقه در شهر مکزیک است، که شامل یک سیستم گسترده ای از کانال ها و جزایر مصنوعی است. معروف ترین انها که متعلق به مردی به نام جولیان سانتانا بَرِرا است. پس از اینکه او بدن یک دختر مرده در نزدیکی کانال کشف کرد، شروع به جمع آوری عروسک های دور انداخته و قطعات آنها کرد. او آنها را از درخت های جزیره خود اویزان کرد، تا ارواح شیطانی را از انجا دفع کند. آقای بررا در سال ۲۰۰۱ درگذشت، اما عروسک های او همچنان باقی مانده اند. می توان با قایق به آن جزیره وحشت زده سفر کرد.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

جزیره هاشیما، ژاپن

در فاصله ۱۵ کیلومتری ناکازاکی، هاشیما به عنوان معدن زغال سنگ بین سال های ۱۸۸۷ تا ۱۹۷۴ استفاده می شد. در سال ۱۹۵۹ جمعیت آن به اوج خود یعنی ۵۲۵۹ نفر و یا ۲۱۶۲۶۴ نفر در هر مایل مربع رسید. پس از ان که در دهه ۱۹۶۰، نفت در سراسر ژاپن جایگزین زغال سنگ شد. هاشیما رها شد و در حال حاضر به عنوان “جزیره شبح” شناخته شده است. یک بخش کوچک از این جزیره در سال ۲۰۰۹ به روی گردشگران بازگشایی شد. تور های گشت و گذار دریایی اغلب در این مکان توقف می کنند.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

برج لندن

بر طبق افسانه ها برج سنگی با ابهت لندن محل رفت و امد بسیاری از ارواح شاهان است، بسیاری از آنها پایان خود را در بین دیوارهای خاکستری اینجا ملاقات کردند. این ارواح شامل توماس بکت، – کسی که گزارش شده روحش در اینجا دیده شده است – ادوارد پنجم و ریچارد شروزبری (شاهزادگان درون برج)، – کسانیکه که احتمالا در سال ۱۴۸۳ در همین جا به قتل رسیدند – آن بولین، – که در برج سبز در سال ۱۵۳۶ گردن زده شد – و کاترین هاوارد – که شش سال بعد اعدام شد – می شود.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

تپه صلیب ها، لیتونی

تپه صلیب ها زیارت گاه کاتولیک ها است، که در دهه ۱۸۳۰ ایجاد شد. تصور بر این است که انجا شامل حداقل ۱۰۰،۰۰۰ صلیب عادی و صلیب غول پیکر باشد و توسط پاپ ژان پل دوم به عنوان یک محل برای امید، صلح و عشق توصیف شده است. اگرچه شما دوست ندارید که شب را تنها در انجا سپری کنید!

ترسناکترین مکان های جهان(1)

آکیگاهارا، ژاپن

این جنگل در پایه کوه فوجی شبیه چیزی بیشتر از پروژه جادوگر بلر است. این جنگل یک ارتباط تاریخی با شیاطین در اساطیر ژاپن دارد و پس از پل گلدن گیت در سان فرانسیسکو، دومین مکان محبوب در جهان برای خودکشی است. به تنهایی، در سال ۲۰۱۰ بیش از ۵۰ نفر در اینجا به زندگی خود پایان داده اند و سالانه داوطلبانی اجساد انها را جمع اوری می کنند. این جنگل همچنین به خاطر سکوتش مورد توجه است و این به لطف تراکم درختانش است، که مسیر باد را مسدود می کنند. به کوهنوردان توصیه می شود تا از نوار های پلاستیکی برای علامت گذاری مسیر خود استفاده کنند تا در این جنگل گم نشوند.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

دخمه های پاریس

این محل زیرزمینیِ نگهداریِ استخوان هایِ مردگان شامل باقی مانده های شش میلیون نفر است. غار و تونل های بی شماری که طول ان به ۲۸۰ کیلومتر در زیر زمین می رسد، که در زیر شهر گسترش یافته است و توسط مخالفان فرانسوی در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار می گرفت. در انجا برای گردشگرانی که در جستوجوی اماکن مخوف هستند، باز است. در ورودی انجا را می توان در منطقه دنفرت روچریو یافت. دخمه های مشابهی را نیز می توان در رم و پالرمو یافت کرد.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

قلعه ادینبورگپ

قلعه ادینبورگ یکی از پر رفت و امد ترین مکان های اسکاتلند برای ارواح است. گفته می شود که این قلعه خانه یک شبح فلوت زن، یک طبل زن بی سر و یک سگ روح مانند است. در سال ۲۰۰۱، خزانه و اتاق های قلعه تحت یک بررسی و مطالعه دقیق علمی ۱۰ روزه با استفاده از تجهیزات دید در شب، دوربین های دیجیتال، دروبین های  حرارتی و ۲۴۰ نفر داوطلب اموزش دیده قرار گرفت. نزدیک به نیمی از کسانی که در این پروژه شرکت کرده بودند، دیدن ارواح و پدیده های شبح وار را از جمله افت ناگهانی در درجه حرارت و احساس حضور نهان چیزی که در حال کشیدن لباس آنها بود را گزارش کردند.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

پریپیات، اوکراین

چیز غیر قابل انکار نگران کننده ای که در مورد شهر ارواح وجود دارد، ان است که آن ها فقط یک نام ندارند. پریپیات در منطقه تخلیه شده چرنوویل قرار دارد و در سال ۱۹۷۰ برای اسکان کارگران آن نیروگاه بد فرجام ساخته شد و پس از آن فاجعه در سال ۱۹۸۶ متروکه شد.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

دیگر شهر های ارواح مشهور

دیگر شهر های ارواح مورد توجه عبارتند از: کراکو در ایتالیا که به دلیل زمین لرزه متروکه شده است، شهر های معدنی سابق در بودی کالیفرنیا، هامبراستون در شیلی، کولمنزکوپ در نامیبیا و اوردور سور گلِین که ساکنانش توسط نیروهای آلمان در جنگ جهانی دوم کشته شدند و شارل دوگل فرمان داد تا روستا هرگز بازسازی نشود، زیرا ان روستا باید به عنوان یک بنای یادبود دائمی، از جنایات رخ داده باقی بماند.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

جاده یونگاس شمالی، بولیوی

همچنین به عنوان  El Camino de la Muerte یا “جاده مرگ” شناخته شده است. این مسیر ۶۰ کیلومتری  توسط زندانیان پاراگوئه ای در دهه ۱۹۳۰ ساخته شده بود و رانندگان بی باک را از پایتخت بولیوی لاپاز به شهر کوریوکو می رساند. مسیر حرکت در این جاده دو طرفه است، اما این جاده به ندرت بیش از سه متر عرض دارد و هیچ نرده کنار جاده ای در ان وجود ندارد. باران سنگین و مه غلیظ اغلب به خطر اضافه می کند و یک پیش بینی غلط جزئی می تواند سقوط از ارتفاع ۶۰۰  متری را رقم بزند. این جاده جان هزاران نفر را گرفته است و علائم صلیب بسیاری در نقاطی که در آن وسایل نقلیه سقوط کرده اند، نصب شده است. شمار کشته شدگان بالا و مناظر دیدنی و جذاب، دوچرخه سواران بی باک را تشویق کرده که به این محل امده و یک ماجراجویی خطرناک را با دوچرخه رقم بزنند. وضعیت این جاده در سال های اخیر بهبود یافته است و در حال حاضر یک بخش جدید ایجاد شده است، که یکی از خطرناک ترین بخش های مسیر قدیمی را دور می زند.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

کشیش خانه بورلی، اسکس

در بریتانیا به عنوان پر رفت و امدترین خانه برای ارواح، توصیف شده است. کشیش خانه بورلی در سال ۱۸۶۳ در محل یک کلیسا و صومعه قرن ۱۲ ام ساخته شده است. معروفترین افسانه ادعا می کند که یک راهب از بورلی عاشق راهبه ای از یک صومعه نزدیک می شود. آنها تصمیم می گیرند با همدیگر فرار کنند، اما بزرگان صومعه به نقشه انها پی بردند. این راهب به دار آویخته شد، در حالی که ان زن نیز زنده زنده در خزانه زیر کشیش خانه به خاک سپرده شد. ارواح ان دو همیشه و هر زمانی به این محل رفت و امد می کنند.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

محل دفن اسخوان های مردگان سدلک، جمهوری چک

این کلیسای کوچک در نزدیکی کوتنا هورا شامل باقی مانده ۷۰،۰۰۰ نفر است و سالانه حدود ۲۰۰۰۰۰ گردشکر را به انجا جذب می کند. این محل تا حد زیادی به این واقعیت اشاره دارد، که استخوان های این افراد برای یک مد عجیب و غریب هنری مرتب شده اند. بخش داخلی آن شامل چیزهای حیرت اوری مانند یک لوستر استخوان و چراغ های تزئینی از جمجمه هست.

ترسناکترین مکان های جهان(1)

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار