واکنش نوبخت به انتشار پیش‌نویس برنامه ششم در رسانه‌ها


واکنش نوبخت به انتشار پیش‌نویس برنامه ششم در رسانه‌ها
تاریخ درج خبر : ۲۳ آذر ۱۳۹۴  

گیلان تایمز:

۱۴۴۵۳۴۷۷۸۹۲۰۴_Borna Ghasemi-10

در حالی در یکی دو روز گذشته مواردی تحت عنوان پیش‌نویس برنامه ششم در رسانه‌ها منعکس و واکنش‌های متفاوتی به همراه داشت که در این رابطه محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی توضیحاتی ارائه کرد.

وی که در رسانه ملی سخن می‌گفت خاطرنشان کرد: متاسفانه اخبار ناقص و غیرقطعی‌ اخیرا در رسانه‌ها به حساب اینکه می خواهیم سرعت عمل بالایی داشته باشیم منتشر شد که نه تنها بندها و تبصره‌های کامل پیش‌نویس برنامه ششم را دربر نداشت بلکه موجب واکنش‌های نامناسبی هم شده است.

نوبخت در این باره توضیح داد: پیش‌نویس برنامه ششم باید ابتدا در دولت طرح و بررسی شده، آنگاه بعد از اجماع نظر در قالب لایحه‌ای نهایی و به مجلس تقدیم شود. بنابراین هنوز این موضوع قطعی نیست که بخواهیم در مورد آن قضاوت کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: آنچه که درباره پیش‌نویس برنامه ششم منعکس شده، جزو کوچک و محدودی از احکام آن بود که باید در ادامه به لایحه‌ای چند صد صفحه‌ای تبدیل شده و مورد بررسی قرار گیرد. این در حالی است که برخی بر اساس آنچه که خود تشخیص داده‌اند بر موارد منتشر شده مهر زده و در مورد آن قضاوت کرده‌اند.

نوبخت این را هم گفت که تأخیر ارائه لایحه بودجه ۹۵ به دلیل تدوین لایحه برنامه ششم بوده و پیش‌بینی می‌شود که در دی‌ماه لایحه بودجه سال آینده به همراه لایحه برنامه ششم به طور دقیق در اختیار مجلس قرار گیرد.

ایسنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار