باقری خطیبانی: نیروهای حجمی شهرداری رشت ۵ ماه حقوق نگرفتند /با عضویت برادر نیکومنش نودهی در هیئت عالی سرمایه گذاری مخالفت شد!


باقری خطیبانی: نیروهای حجمی شهرداری رشت ۵ ماه حقوق نگرفتند /با عضویت برادر نیکومنش نودهی در هیئت عالی سرمایه گذاری مخالفت شد!
تاریخ درج خبر : ۲۳ آذر ۱۳۹۴  

گیلان تایمز:

شورای شهر

محمود باقری‌خطیبانی در جلسه شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: رانندگانی که به صورت حجمی در شهرداری رشت مشغول به خدمات‌دهی به مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر رشت هستند حدود پنج ماه است که مبلغی بابت حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شهردار رشت باید دلیل تأخیر در پرداخت حقوق رانندگان را اعلام کند، ادامه داد: خدمت به مردم و احقاق حقوق آنها نباید شعار باشد و باید به آن عمل شود.

وی با بیان اینکه افراد مذکور به دلیل تأخیر در پرداخت حقوق حتی توان پرداخت اجاره خانه‌های خود را ندارند،گفت: این موضوع بر انبوه مشکلات آنها افزوده‌است.

باقری‌خطیبانی ادامه داد: رفتگرانی که در هوای سرد‌ و بارانی مشغول به کار هستند همواره با تأخیر حقوق خود را دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به تأخیر در پرداخت حقوق مربوط به آبان ماه پرسنل سازمان‌های تابعه شهرداری رشت، افزود: ۲۲ روز از آذر ماه گذشته اما هنوز حقوق مربوط به آبان ماه برخی از سازمان‌های تابعه شهرداری رشت پرداخت نشده‌است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: چرا شعارهای نهج‌البلاغه‌ای می‌دهیم اما در عمل به گونه‌ای دیگر اقدام می‌کنیم.

باقری با ابراز نارضایتی از تأخیر در پرداخت حقوق رفتگران‌ شهرداری رشت گفت: کسانی که پروژه پیاده راه‌سازی رشت را آبروی خود می‌دانند چرا در مقابل پرداخت نکردن حقوق رفتگران شهر رشت، رانندگان حجمی و کارگران فضای سبز شهرداری رشت سکوت کرده‌اند.

باقری‌خطیبانی با اشاره به روی کار آمدن نیروهای جدید در شهرداری رشت خاطرنشان کرد: حدود سه ماه است که برای پیگیری این موضوع به رئیس شورا نامه نوشته‌ایم اما تاکنون پاسخی به بنده داده نشده‌است.

وی با بیان اینکه بیکاری در رشت غوغا می‌کند، خاطرنشان کرد: دلیل اصرار به‌کارگیری برخی از افراد بازنشسته را متوجه نمی‌شوم ضمن اینکه نیروهای حجمی شهرداری رشت‌ به دلیل وحشت از اخراج شدن بابت تأخیر در پرداخت حقوق‌شان سکوت اختیار کرده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه از تمام نیروها سفته‌های میلیونی بابت اشتغال توسط شرکت‌ها گرفته شده‌است، متذکر شد: تأخیر در پرداخت حقوق و مزایای آنها مسئله‌ای مشکل‌ساز شده‌است.

محمدعلی رفیعی نودهی نیز با تاکید اظهارات باقری گفت: “اخیرا شهرداری اقدام به جذب ده ها نیرو بدون هماهنگی اعضاء شورا نموده است که از شهردار می‌خواهیم در این زمینه پاسخ دهد.”

رئیس شورا افزود: “با توجه به فصل سرما و احتمال بارش برف، از مدیران شهرداری و خدمات شهری خواست تا تدابیر لازم را برای جلوگیری از حوادث بیاندیشند.”

بنا به پیشنهاد شهردار به شورا، کاظم نیکومنش نودهی، برادر مظفر نیکومنش نودهی عضو شورای شهر، جهت عضویت در هیئت عالی سرمایه گذاری شهرداری معرفی شد، که با ده مخالف و تنها پنج رای، نتوانست آرای لازم را کسب کند!

همچنین فاطمه شیرزاد نیز با کسب ۱۱ رأی موافق به جای فرهاد شوقی در کمیسیون کارشناسی شهرداری انتخاب شد.

مقرر شد هفته آتی جلسه فوق العاده ای با حضور شهردار و بطور غیر علنی برگزار شود.

 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار