نماینده ولی فقیه در گیلان: اصحاب رسانه دردهای جامعه را به مسئولان متذکر شوند


نماینده ولی فقیه در گیلان: اصحاب رسانه دردهای جامعه را به مسئولان متذکر شوند
تاریخ درج خبر : ۰۱ دی ۱۳۹۴  

گیلان تایمز:

قربانی

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با کاروان خبری فجر استان گیلان، آغاز امامت حضرت مهدی(عج) را تبریک گفت و اظهار کرد: روشنگری اصحاب رسانه درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، دهه مبارک فجر و کنگره ۸ هزار شهید گیلان ارزشمند است.

وی با اشاره به جایگاه قلم در عصر حاضر، افزود: حضرت محمد(ص) زمانی به رسالت مبعوث شد که سخنی از خواندن و نوشتن بود و در کل مکه ۱۷ نفر و در مدینه ۱۱ نفر خواندن و نوشتن می‌دانستند لذا نخستین سوره‌ای که بر پیامبر(ص) نازل شد، سوره قلم بود که آینده اسلام و عظمت فرهنگ این مکتب را نشان می‌داد.

این کارشناس دینی با اشاره به سوگند خداوند در قرآن به قلم و جایگاه نوشتن، تصریح کرد: وقتی خداوند به قلم و آنچه می‌نویسد قسم می‌خورد، مردم بیشتر ترغیب می‌شوند که از خود چیزی مکتوب باقی بگذارند. در واقع انتقال علوم گذشتگان به آیندگان نیز از طریق قلم و نوشتن است.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه ۳ هزار و ۲۲۵ کتاب تفسیر از شیعه و سنی در دنیای اسلام وجود دارد، خاطرنشان کرد: شاگردان امام صادق(ع) که در واقع مروجان اصلی مکتب اسلام هستند، تعداد ۷ هزار رساله نوشتند که ۳ هزار و ۹۰۰ رساله آن متعلق به جابر بن حیان است.

وی با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه باید قدر سرمایه «قلم» را بدانند و به وسیله آن در جامعه تحول ایجاد کنند، ادامه داد: استان گیلان نیز از قرن چهارم فقیه جامع‌الشرایط در دنیای اسلام داشت لذا اصحاب رسانه استان امروز وارثان صاحب‌قلمان گذشته این دیار هستند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ایران به ابرقدرت دنیا تبدیل شده است که با یک تذکر مقام معظم رهبری همه ناچار هستند خود را با سیاست‌های ایران تنظیم کنند، متذکر شد: این همه آوازها به خاطر رهنمودها و رنج‌هایی است که امام خمینی(ره) در دوران قبل از انقلاب کشیده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار انعکاس محرومیت‌های جامعه از سوی اصحاب رسانه شد و گفت: مسئولان تمام مسائل را نمی‌دانند و اصحاب رسانه با قلم خود دردهای جامعه را به مسئولان متذکر می‌شوند. همچنین خبرنگاران باید با تبیین حماسه‌آفرینی‌های شهدا، حقایق و دستاوردهای انقلاب اسلامی را اطلاع‌رسانی کنند، زیرا اصحاب رسانه وارث انقلاب اسلامی هستند.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار