مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی: حجم مبادلات تجاری گیلان با روسیه کمتر از یک‌ درصد است


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی: حجم مبادلات تجاری گیلان با روسیه کمتر از یک‌ درصد است
تاریخ درج خبر : ۲۲ دی ۱۳۹۴  

گیلان تایمز:

مسرور

رضا مسرور در مراسم آغاز به‌کار نخستین مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گیلان اظهار کرد: نخستین موضوع در بخش اشتغال‌زایی و درآمد در گیلان، صنعت است.

وی با بیان اینکه به دلیل محدودیت‌های زمین و موضوع زیست‌محیطی در صنایع سنگین، ایجاد راه درآمدی برای گیلان میسر نیست، افزود: محور دومی که درباره درآمدزایی در گیلان به آن می‌پردازند بحث کشاورزی است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی ادامه داد: گیلان یک استان کشاورزی است اما زمانی که تولید ناخالص داخلی در برخی از کشورها از جمله آمریکا رصد می‌شود متوجه می‌شویم که تنها پنج درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور مربوط به کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه با شرایط موجود باید به سراغ دیگر ظرفیت‌های گیلان رفت، تصریح کرد: باید دو مقوله گردشگری و کسب‌وکار با کشورهای حاشیه خزر مورد بررسی قرار گیرد.

مسرور موضوع کسب‌وکار با کشورهای همسایه خزر را مسئله مهمی دانست و گفت: در سال‌های گذشته از این مسئله همسایگی غافل بودیم و اکنون کمتر از یک‌درصد مبادلات تجاری گیلان با روسیه انجام می‌شود.

وی ظرفیت تجاری کشورهای همسایه گیلان را بالا دانست و یادآور شد: گیلان با چهار کشور حاشیه خزر همسایه است و می‌تواند از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای برجام و حذف تحریم‌ها گام‌های موثری در زمینه فعالیت‌های تجاری در استان گیلان برداشته شود.

این مسئول در پایان آموزش تجاری را نیاز ضروری گیلان دانست و یادآور شد: فعالیت در زمینه تجاری مستلزم آموزش مناسب است و امیدواریم با آغاز به‌کار مرکز مذکور آموزش‌های کاربردی و به‌روز در استان ارائه شود.

 

فارس

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار