شهردار رشت: حواشی رودخانه‌های زردجوب و گوهررود رشت به فضای سبز تبدیل می‌شود


شهردار رشت: حواشی رودخانه‌های زردجوب و گوهررود رشت به فضای سبز تبدیل می‌شود
تاریخ درج خبر : ۲۱ فروردین ۱۳۹۵  

گیلان تایمز:

ثابت قدم _ شهردار رشت

محمدعلی ثابت‌قدم در مراسم افتتاح پارک گل‌ها در محله جماران رشت، که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر رشت و شهروندان برگزار شد، اظهار داشت: برای رسیدن به توسعه شهری باید نگاه غیر متمرکز داشته باشیم و خوشبختانه سال گذشته با هماهنگی‌های انجام شده در ساختار شهرداری، نگاه غیر متمرکز را ایجاد کردیم.

 

وی با بیان اینکه شهرداری‌های مناطق را به سمت تمرکززدایی و سازمان‌ها را به‌عنوان سیاست‌گذار هدایت کردیم، افزود: هزینه‌های جاری شهرداری سال گذشته در این تمرکز زدایی، بیش از ۳۲ میلیارد تومان بود و صرفه‌جویی‌های کمی و کیفی را لحاظ کردیم.

شهردار رشت با بیان اینکه در تمرکز زدایی محصول برای مردم مهم است، تصریح کرد: مردم به دنبال این هستند که زندگی آن ها در ۳ مبحث سکونت، فعالیت و فراغت از طریق فضاهای شهری پوشش داده شود.

ثابت قدم با اشاره به اینکه شهرداری موظف است در حوزه اشتغال گام های زیادی بردارد، اظهار کرد: ایجاد بازارچه های محلی، فروشگاه ها و ایجاد اشتغال در حوزه های IT در دستور کار ما قرار دارد.

شهرداری رشت با بیان اینکه توسعه در محلات را ادامه می‌دهیم، بیان کرد: تا زمانی که این تیم مدیریت شهری با هم همکاری دارند عقب نشینی نمی‌کنیم و توسعه در محلات آسیب‌پذیر را در دستور کار خود قرار دادیم.

وی با اشاره به آزادسازی و تبدیل حواشی رودخانه‌های زردجوب و گوهر رود به فضای سبز، اظهار کرد: با این آزادسازی، سرانه فضای سبز هر شهروند ۳٫۵ متر افزایش می یابد.

ثابت‌قدم با بیان اینکه میانگین نرخ کهنسالی گیلان بیشتر از کشور است، خاطرنشان کرد: سلامت رویکرد آینده شهرداری رشت است و مسیر پیاده‌روها باید ایمن‌سازی شود.

تسنیم

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار