رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد: استخراج ۱۱ میلیون تن مواد معدنی در گیلان


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد: استخراج ۱۱ میلیون تن مواد معدنی در گیلان
تاریخ درج خبر : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵  

گیلان تایمز:

منتظری

علی منتظری در جریان بازدید از واحدهای صنعتی و معدنی این شهرستان با اشاره به صدور دو فقره پروانه بهره‌برداری از معادن گیلان در سال ۹۳ اظهار کرد: سال ۹۴ تعداد شش پروانه بهره‌برداری از معادن استان صادر شده است.

وی به رشد ۲۰۰ درصدی صدور پروانه‌های بهره‌برداری از معادن گیلان در سال ۹۴ نسبت به سال ماقبل آن اشاره کرد و افزود: امسال برنامه‌ریزی برای صدور هفت پروانه بهره‌برداری از معادن استان انجام شده است.

منتظری با بیان اینکه ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تن مواد معدنی از معادن گیلان در سال ۹۳ استخراج شده است، تصریح کرد: سال ۹۴ استخراج از معادن استان به ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، استخراج از معادن در سال ۹۴ نسبت به سال ماقبل آن را دارای ۱۴ درصد کاهش خواند و بیان کرد: امسال پیش‌بینی لازم برای استخراج ۱۱ میلیون تن مواد معدنی از معادن استان انجام شده است.

وی، حقوق دولتی دریافتی از معادن گیلان در سال ۹۳ را ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: سال گذشته ۱۷ میلیارد و ۶ میلیون ریال حقوق دولتی ناشی از استخراج معادن در استان دریافت شده و ۸٫۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن کاهش داشته است.

منتظری با اشاره به تکمیل برنامه‌های صنعت، معدن و تجارت گیلان مطابق با شرایط و زیرساخت‌های استان و هدایت اقدام‌های اجرایی این سازمان بر پایه سند راهبردی در سال ۹۵، خاطرنشان کرد: امسال طرح‌های دارای اولویت و هدایت سرمایه‌گذاری بر پایه قابلیت‌های معرفی شده در گیلان پیگیری می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بر تمرکز ویژه بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام صنعتی طبق اولویت پیشرفت فیزیکی و اهمیت طرح‌ها در سال ۹۵ تأکید کرد و یادآور شد: مطالعه قابلیت محصولات صادراتی استان و بازارهای هدف صادراتی با تمرکز ویژه بر ایجاد ارزش افزوده و تولیدات صنعتی از جمله برنامه‌های عملیاتی سازمان مذکور در گیلان است.

وی خواستار تکمیل برنامه‌های قبلی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در حوزه صنایع اولویت‌دار تبدیلی، غذایی، سلولزی و تامین مواد اولیه این واحدها مانند توسعه زراعت چوب در سال ۹۵ شد و اظهار کرد: امسال تکمیل و بهره‌برداری از بزرگ‌ترین طرح‌های صنعتی کشور در صنایع سلولزی و اقدام موثر در راستای توسعه صنایع پایین‌دستی شهرک چوب و مبل در استان پیگیری می‌شود.

 

فارس

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار