استاندار گیلان عنوان کرد: ۱۴ خرداد فرصتی برای تبیین اندیشه‌های امام(ره) در جامعه


استاندار گیلان عنوان کرد: ۱۴ خرداد فرصتی برای تبیین اندیشه‌های امام(ره) در جامعه
تاریخ درج خبر : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵  

گیلان تایمز:

نجفی - استاندار گیلان

محمدعلی نجفی در جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام(ره) گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) اظهار کرد: برگزاری جلسه مذکور نشان‌دهنده پاسداشت امام(ره) این امانت گران‌بها در جامعه است.

وی ادامه داد: حضور مدیران دستگاه‌های مختلف در جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال امام(ره) در راستای تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) است.

استاندار گیلان با تأکید بر برگزاری با عظمت مراسم بزرگداشت ارتحال امام(ره) در نقاط مختلف استان، بیان کرد: مراسم مذکور باید مانند نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان باشکوه برگزار شود.

نجفی از برگزاری سه برنامه محوری ۱۳، ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه در گیلان خبر داد و تصریح کرد: ۱۳ خردادماه امسال مراسم آیت‌الله احسانبخش در رشت برگزار می‌شود.

وی برگزاری مراسم ملی و مذهبی به صورت خودجوش و مردمی را حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: باید تلاش کنیم برگزاری مراسم ملی از حالت اداری خارج شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه زائران مرقد امام(ره) ۳۰۰ کیلومتر با عشق مسیر از گیلان تا تهران را پیاده طی می‌کنند، خاطرنشان کرد: حرکت مذکور نشان‌دهنده عزم و اراده مردمی در برگزاری مراسم بزرگداشت امام(ره) است.

نجفی بر ساماندهی حرکت‌های مردمی در بزرگداشت مراسم ارتحال امام(ره) و ۱۵ خردادماه تأکید کرد و گفت: استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان آمادگی کامل برای اجرای برنامه‌های مذکور به نحو مطلوب را دارند.

وی برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال امام(ره) را در راستای فعالیت‌های ارزشی خواند و یادآور شد: امر مذکور سرمایه‌گذاری برای اجرای برنامه‌های فرهنگی محسوب می‌شود.

استاندار گیلان، تبیین اندیشه‌های امام(ره) در جامعه را مهم دانست و بیان کرد: ترویج و انتقال فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی و شهدا بین نسل جوان حائز اهمیت است.

*برگزاری مراسم ارتحال آیت‌الله امینیان در ۲۰ خردادماه

ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در جلسه مذکور به آمادگی کامل در راستای برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله احسانبخش در ۱۳ خردادماه اشاره کرد و گفت: ۲۰ خردادماه امسال نخستین سالگرد بزرگداشت آیت‌الله امینیان در گیلان برگزار می‌شود.

 

فارس

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار