مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان: سالیانه بیش از ۵۰ مورد وقف در گیلان به ثبت می رسد


مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان: سالیانه بیش از ۵۰ مورد وقف در گیلان به ثبت می رسد
تاریخ درج خبر : ۲۴ خرداد ۱۳۹۵  

گیلان تایمز:

وقف - اوقاف

حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های رودسر و املش که پیش از ظهر دوشنبه برگزار شد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این اداره کل در سطح استان اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر شاهد رشد چشمگیر ثبت موقوفات در گیلان هستیم.

وی ادامه داد: تا پیش از این سالیانه بین پنج تا شش مورد وقفی در استان به ثبت می رسید که عموما به صورت غیر درآمدزا بودند اما در حال حاضر تعداد موقوفات ثبت شده در استان به بیش از ۵۰ مورد در سال می رسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان تصریح کرد: در حال حاضر عموم موقوفات ثبت شده در گیلان به صورت منفعتی و درآمد زا است که ارزش ریالی آن به میلیارد تومان می رسد.

حجت الاسلام عادلی افزود: در اجرای نیات واقفان نیز در ماه مبارک رمضان طرح «ضیافت الهی» اجرا شده که در این طرح در ۴۰۷ بقعه برنامه هایی شامل برنامه های جزء خوانی قرآن در امامزادگان، محفل انس با قرآن با حضور قاریان کشوری و مصری و طرح افطار ساده از محل موقوفات برای نیازمندان برگزار می شود.

وی همچنین از برگزاری مسابقات کشوری قرآنی در مهر ماه امسال در این استان خبر داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان در ادامه خاطر نشان کرد: در بخش برنامه های عمرانی نیز تاکنون ۳۰۰ پروژه عمرانی به صورت ساخت بقعه و ساختمان های مجاور انجام شده که اعتبار این پروژه ها از محل نذورات بقعه، کمک های خیران و اعتبارات دولتی صورت گرفته است.

حجت الاسلام عادلی افزود: تاکنون ۱۰ موقوفه در استان در زمینه روضه سیدالشهدا، کمک به ایتام، کمک به نیازمندان و بیماران خاص به ثبت رسیده است.

وی اعلام کرد: در گیلان ۹۴۰ بقعه متبرکه وجود دارد.

در ادامه این جلسه از زحمات حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی پاکیزه رئیس سابق اداره اوقاف و امور خیریه  شهرستان های رودسر و املش  قدردانی و طی حکمی حجت الاسلام و المسلمین عباس خوبرو به عنوان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه  شهرستان رودسر و املش معارفه شد.

مهر

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار