مدیرعامل سازمان پارک‌های رشت: ۱۰۰ هکتار به فضای سبز رشت اضافه می‌شود


مدیرعامل سازمان پارک‌های رشت: ۱۰۰ هکتار به فضای سبز رشت اضافه می‌شود
تاریخ درج خبر : ۰۱ مرداد ۱۳۹۴  

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری رشت گفت: آزادسازی فضای حاشیه رودخانه‌های گوهررود و زرجوب مستعد اضافه شدن ۱۰۰ هکتار فضای سبز شهری به رشت است.

 

 

 

گیلان تایمز : مهدی حسین‌زاده امشب در جلسه هم‌اندیشی برنامه‌های شهرداری در مورد ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود با اشاره به وضعیت فضای سبز موجود در این شهر اظهار کرد: در مجموع ۱۵۳ هکتار فضای سبز در رشت موجود است.

وی فضای سبز موجود را در قالب ۴۱ پارک در مقیاس‌های محله‌ای، منطقه‌ای، لچکی‌های فضای سبز و میدان‌ها عنوان کرد و افزود: شهر رشت ۶۷ هکتار پارک دارد.

حسین‌زاده با بیان اینکه ۸۶ هکتار فضای سبز خیابانی شامل بلوارها، میدان‌ها، لچکی و درختکاری شهری در رشت وجود دارد، تصریح کرد: بر اساس آمار موجود سرانه هر کدام از شهروندان رشتی ۲٫۵ متر مربع فضای سبز در دسترس است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری رشت، حاشیه رودخانه‌ها را بستری برای ایجاد فضای سبز خواند و بیان کرد: با توجه به گذر دو رودخانه گوهررود و زرجوب از محله‌های مختلف شهر، فرصتی برای توزیع متوازن فضای سبز در مناطق فراهم می‌شود.

به گفته وی، با آزادسازی فضای حاشیه رودخانه‌ها مساحتی برابر ۱۰۰ هکتار مستعد اضافه شدن به فضای سبز شهری رشت است.

حسین‌زاده، اضافه شدن سرانه فضای سبز حاشیه رودخانه‌ها در رشت را مهم ذکر کرد و گفت: سرانه فضای سبز ۴٫۲ متر به ازای هر نفر شهروند در رشت افزایش می‌یابد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری رشت با اشاره به اینکه آزادسازی فضای حاشیه رودخانه‌ها سبب بهبود زیبایی بصری فضای شهری می‌شود، خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته بخشی از عملیات مذکور انجام شده است.

وی به احداث پارک‌های سیمرغ، توحید، گیاه‌شناسی و … در سال‌های گذشته در رشت اشاره کرد و یادآور شد: روند مذکور برای ارتقای سرانه فضای سبز در رشت ادامه می‌یابد.

حسین‌زاده در ادامه با اشاره به احداث پارک لاکان در رشت، اظهار کرد: پارک مذکور «باغ هنر و طبیعت» نام‌گذاری شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری رشت، مساحت «باغ هنر و طبیعت» را ۴۵۰ هکتار عنوان کرد و گفت: اضافه شدن پارک مذکور به فضای سبز شهری سرانه هر کدام از شهروندان به ۱۰ متر مربع ارتقا پیدا می‌کند.

  1. شهناز آزاد گفت:

    با سلام خدمت برادر بزرگوار اینجانب مدیر یکی از دبیرستانهای شهر رشت می باشم از آنجا که خودتان هم دانش آموز دارید به این امر واقف هستید که ایجاد فضای سبز مناسب تاثیر به سزایی در روحیه همکاران؛اولیا ودانش آموزان خواهد گذاشت مدرسه ما در دوطرفش دو باغچه دارد که احتیاج به فضا سازی می باشد از آنجا که هیچ اعتباری برای این کار نداریم ومدرسه دارای دانش آموزان بی بضاعت می باشد در سال همدلی وهمزبانی دولت وملت وبا آرزوی اینکه صالحات وباقیات برای همه ما باشد چگونه می توانم از شما بزرگوار درخواست نمایم در جهت اهدای گیاهان ونهال ها ی رایگان وفرستادن کارشناسان خود در جهت ایجاد فضای سبز رایگان ما را یاری نمایید با تشکر قبلا از حسن توجه شما تشکر می نمایم

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار