عطایی پور : استانداردهای آموزش فنی‌وحرفه‌ای گیلان بازنگری می‌شود


عطایی پور : استانداردهای آموزش فنی‌وحرفه‌ای گیلان بازنگری می‌شود
تاریخ درج خبر : ۰۳ مرداد ۱۳۹۴  

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از بازنگری استانداردهای آموزشی این اداره کل در سال جاری خبر داد.

گیلان تایمز : رحیم عطایی‌پور امروز پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: تا ۹ مرداد ماه هفته مهارت به منظور ترویج فرهنگ کار در کشور است.

وی هدف از هفته مهارت را آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ کار در جامعه عنوان کرد و گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان دارای ۲۲ مرکز آموزش دولتی و یک مرکز سنجش مهارت است.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان ادامه داد: ۲۷۱ کارگاه ثابت شهری و ۷۳ کارگاه جوارشهری، ۶۷ کارگاه صنایع ضمن کار، ۶۲ کارگاه صنایع اصناف، دو کارگاه جوار کارگاه صنایع، ۵۴ کارگاه جوار دانشگاه، ۷۰ کارگاه جوار پادگان، ۶۹ کارگاه زندان به امر آموزش فنی و حرفه‌ای در خوشه‌های مختلف فعالیت دارند.

وی گفت: ۸۹۳ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آزاد نیز آموزش‌های فنی را در خوشه‌های خدمات، صنعت، فرهنگ، هنر و کشاورزی ارائه می‌کنند.

عطایی‌پور از وجود ۶ هزار استاندارد آموزشی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای حرف مختلف خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال بازنگری استانداردهای آموزشی در برنامه کاری ما قرار دارد.

این مسئول با اشاره به برنامه‌های مناسب ششم مرداد یادآور شد: برگزاری آزمون‌های سراسری سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای با هدف اطلاع‌رسانی جامع ارتقای کیفیت فرآیند سنجش و تعیین صلاحیت حرفه‌ای نیروی کار، اعتبار بخشی به تجارب فنی‌و‌حرفه‌ای افراد و… از جمله برنامه‌های هفته ملی مهارت در گیلان است.

سرپرست آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان برگزاری جشن بزرگ روز ملی مهارت و کارآفرینی در ششم مرداد ماه جاری را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: در این روز از مربیان و روسای نمونه، نخبگان و حامیان، اجرای مسابقات فرهنگی، ورزشی و مهارتی گیلان تجلیل می‌شود.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار