فاطمه شیرزاد: شهردار رشت برای پرداخت حقوق کارگران و پاکبانان شهرداری ۴۸ ساعت فرصت دارد


فاطمه شیرزاد: شهردار رشت برای پرداخت حقوق کارگران و پاکبانان شهرداری ۴۸ ساعت فرصت دارد
تاریخ درج خبر : ۰۱ شهریور ۱۳۹۵  

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه کارگران و پاکبانان شهرداری حقوق خود را دریافت نکرده‌اند، گفت: به شهردار ۴۸ ساعت مهلت می‌دهم حقوق کارگران را پرداخت کند.

 

فاطمه شیرزاد

 

 

به گزارش گیلان تایمز فاطمه شیرزاد پیش از ظهر امروز در یکصدمین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت: با اضافه شدن حوزه مدیریت سلامت در شهرداری رشت اقدامات خوبی در زمینه سلامت کارکنان و شهروندان انجام شده است.

وی با بیان اینکه به‌مناسبت روز پزشک برنامه‌های متعددی در دستور کار کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی و شهرداری رشت قرار گرفته است، اظهار کرد: ویزیت رایگان شهروندان در ۵ سرای محله از مناطق ۵ گانه شهر رشت آغاز شده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت بیان کرد: تجلیل از پزشکان به‌صورت نمادین و بازدید از بیمارستان رسول اکرم(ص) به همراه شهردار از دیگر اقدامات به‌مناسبت روز پزشک است.

شیرزاد پیشنهاد نامگذاری یکی از خیابان‌های رشت به نام پزشک را از دیگر اقدامات به‌مناسبت روز پزشک عنوان کرد و گفت: این پیشنهاد در کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر رشت مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه تاخیر در پرداخت حقوق کارگران و پاکبانان فضای سبز شهرداری رشت را شاهد هستیم، تصریح کرد: در ۱۰ روز گذشته در این زمینه تاکیداتی به شهردار شد و روز گذشته نیز با انجام بازدید میدانی با کارگران شهرداری گفت‌وگو کردم.

شیرزاد با بیان اینکه حقوق خردادماه پاکبانان به صورت علی‌الحساب و در سه مرحله پرداخت شد، بیان کرد: این موضوع خوشایند نیست و به شهردار از طرف رئیس کارگروه اقشار آسیب‌پذیر و کمیسیون بهداشت شورا تاکید می‌کنم حقوق آنها را پرداخت کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت با اشاره به اینکه رفت و روب جزو سخت‌ترین مشاغل دنیا است، مطرح کرد: پاکبانان با آلودگی روبه‌رو هستند و تاخیر در پرداخت حقوق آنها معیشت آنها را به خطر می‌اندازد.

وی با تاکید بر اینکه به‌عنوان رئیس کاروه اقشار آسیب‌پذیر از شهردار توقع داشتم انتظارات ما را برآورده می‌کرد، عنوان کرد: پرداخت حقوق پاکبانان و کارگران شهرداری باید جزو دغدغه‌های شهردار باشد و به او ۴۸ ساعت فرصت می‌دهم حقوق کارگران را پرداخت کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر ۲ همایش ویژه پاکبانان و بیش از ۳۰ جلسه را در کارگروه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر برگزار کردیم.

شیرزاد با اشاره به اینکه از سال ۸۹ از طریق قرارداد پاکبانان شهرداری به بخش خصوصی واگذار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه قرارداد پیمانکاران موقت است باید توجه بیشتری به مفاد پیمان نامه‌ها شود.

وی با تشکر از کسانی که در پاکسازی تالاب عینک کمک کردند، خاطرنشان کرد: از سازمان‌های مردم نهاد که نقش زیادی در برطرف کردن مشکلات زیست محیطی دارند و از همه دستگاه‌های اجرایی که در این زمینه کمک کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه انتظار می‌رفت شهرداری در کنفرانس بین المللی مدیریت بحران در سوئیس شرکت کند، مطرح کرد: شهرداری باید در این مورد که چرا نماینده‌ای در این کنفرانس شرکت نکرد جوابگو باشد و گزارش ارائه دهد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت: کانون بازنشستگان شهرداری رشت عملکرد ضعیفی دارد

اسماعیل حاجی‌پور نیز در این جلسه اظهار داشت: شهرداری رشت ۸۰۰ کارمند بازنشسته دارد که در مجموع ۲۴۰ سال تجربه دارند.

وی با بیان اینکه از تجربه بازنشستگان شهرداری به‌خوبی استفاده نمی‌شود، بیان کرد: نباید فقط در مناسبت‌ها به یاد بازنشستگان بیفتیم و بایستی در تمامی لحظات به یاد آنها باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با بیان اینکه امکانات کانون بازنشستگان شهرداری رشت عملکرد ضعیفی دارد، مطرح کرد: اگر به کانون بازنشستگان توجه کافی نشود بازنشستگان تضعیف می‌شوند و انتظار داریم کانون بازنشستگان شهرداری تقویت شود.

مدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری رشت نیز در این نشست اظهار داشت: به مناسبت روز پزشک، برنامه‌های زیادی را در دستور کار حوزه سلامت شهرداری قرار دادیم.

طیبه بینا با بیان اینکه حوزه مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری ۷ ماه شروع به کار کرده است، مطرح کرد: در حوزه رسیدن به شهری سالم و کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت زیادی انجام دادیم.

وی افتتاح ۸ خانه سلامت, استقرار اتوبوس سلامت در مناطق کم برخوردار, افتتاحیه بازارچه الگویی میوه و تره‌بار و نامگذاری اولین پارک بدون دخانیات در رشت را از جمله اقدامات حوزه پیشگیری و تخلفات در شهرداری رشت عنوان کرد.

/تسنیم

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار