آغاز پارک ۵ هزار متری در حاشیه رودخانه زرجوب


آغاز پارک ۵ هزار متری در حاشیه رودخانه زرجوب
تاریخ درج خبر : ۱۰ شهریور ۱۳۹۵  

غاز پارک ۵ هزار متری در حاشیه رودخانه زرجوببه گزارش گیلان تایمز،

شهردار منطقه دو شهرداری رشت گفت:فاز نخست پروژه پارک جوان با مساحت ۵ هزار ۴۰۰ متر در حاشیه رودخانه زرجوب آغاز شد.

مرتضی عاطفی ، از آغاز پروژه احداث پارک در حاشیه ضلع شرقی رودخانه زرجوب خیابان جوان با عنوان «پارک جوان» خبر داد و گفت:امروزه در بیشتر کشورها میزان سرانه خدمات شهری نشان دهنده حد رفاه و کیفیت زندگی در شهرها است که در این میان سرانه فضاهای سبز نیز به‌عنوان یکی از فاکتورهای مهم افزایش سطح زندگی در شهرها مورد توجه قرار می گیرد.

این مدیر شهری افزود:شهرداری منطقه دو رشت در همین راستا و به منظور افزایش سرانه فضای سبز در حوزه منطقه از۱۲ مردادماه اقدام به احداث پارک مذکور با مساحت کلی ۵ هزار و ۴۰۰ متر مربع با ۲ هزارو ۹۲۰ متر مربع فضای سبز و ۲ هزارو ۴۸۰ متر مریع پیاده رو کرده است.

شهردار منطقه دو رشت ابراز امیدواری کرد که با فراهم کردن زمینه های نشاط و تفریح مردم و هم چنین زیبایی شهر به استانداردهای مشخصی که برای سرانه فضاهای سبز وجود دارد دست یابیم.

عاطفی اضافه کرد: شهرداری منطقه دو بر این باور است که برای زندگی کیفی در شهرها به‌عنوان کانون تمرکز فعالیت و زندگی انسان ها چاره ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متاثر از سیستم های طبیعی وجود ندارد.

شهردار منطقه دو رشت افزود:در این میان فضاهای سبز شهری به‌عنوان جزء ضروری شهرها نقش اساسی دارد و کمبود آن می‌تواند اختلالات جدی در زندگی روزمره شهروندان به وجود آورد

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار