آبرسانی به ۹۹ روستای گیلان با هزینه حدود ۵۰۰ میلیارد ریال


آبرسانی به ۹۹ روستای گیلان با هزینه حدود ۵۰۰ میلیارد ریال
تاریخ درج خبر : ۱۰ شهریور ۱۳۹۵  

آبرسانی به ۹۹ روستای گیلان با هزینه حدود ۵۰۰ میلیارد ریالبه گزارش گیلان تایمز،

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از بهره برداری از طرح آبرسانی به ۱۷ روستای شهرستان رشت و ۸۲ روستای استان همزمان با هفته دولت خبر داد.

محمدعلی فرامینی بهره برداری از طرح آبرسانی به ۱۷ روستای شهرستان رشت همزمان با هفته دولت خبر داد و اظهار کرد: با افتتاح این طرح ۲۲ هزار و ۴۷۶ نفر از روستاییان شهرستان رشت از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

وی اعتبار هزینه شده برای این پروژه آبرسانی را ۱۳۵ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: به منظور آبرسانی به این روستاها ۳ حلقه چاه حفر، ۱۴۰ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع، یک هزار و ۴۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره و تعدیل فشار و ۶ باب ایستگاه پمپاژ احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به افتتاح طرح آبرسانی به ۸ روستای شهرستان سیاهکل، تصریح کرد: طرح تامین آب شرب افزون بر ۴ هزار نفر در سطح ۸ روستای شهرستان سیاهکل با هزینه ۱۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اجرایی شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در راستای این طرح یک دهنه چشمه بهسازی، ۲۱ کیلومتر خطوط انتقال و توزیع اجرا، ۵۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره و تعدیل فشار و ۳ باب ایستگاه پمپاژ احداث شد. در حال حاضر شاخص بهره‌مندی روستاهای شهرستان سیاهکل از آب شرب مناسب و بهداشتی ۶۸٫۲۷ درصد می‌باشد.

فرامینی با بیان اینکه پروژه آبرسانی به ۱۹ روستای شهرستان صومعه‌سرا به بهره‌برداری رسید، گفت: برای اجرای این پروژه افزون بر ۹۷ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال هزینه شد و بیش از ۱۱ هزار نفر از روستاییان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخودار گردیدند.

وی با بیان اینکه اکنون شاخص برخورداری روستاهای شهرستان صومعه سرا از آب آشامیدنی بهداشتی ۷۹٫۵۶ درصد می‌باشد، افزود: برای آبرسانی به این روستاها ۲ حلقه چاه حفر، ۱۴۹ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا، یک‌هزار مترمکعب مخزن و ۳ باب ایستگاه پمپاژ احداث شد.

مدیرعامل آبفار گیلان همچنین از افتتاح طرح آبرسانی به ۹ روستای شهرستان بندرانزلی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر شاخص برخورداری روستاهای این شهرستان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی ۸۷٫۷۵ درصد است.

وی هزینه اجرای پروژه آبرسانی به ۹ روستای انزلی را بیش از ۲۲ میلیارد ریال دانست و خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این پروژه که در راستای آن ۳۵ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا ، ۵ باب ایستگاه پمپاژ و ۳۲۰ مترمکعب مخزن احداث شد، بیش از ۶ هزار نفر از آب آشامیدنی مناسب و پایدار بهره‌مند گردیدند.

فرامینی با اشاره به افتتاح پروژه آبرسانی به ۷ روستای شهرستان فومن، گفت: ۵۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای پروژه آبرسانی به ۷ روستای این شهرستان هزینه شده است که با بهره‌برداری از آن افزون بر ۵ هزار نفر از روستاییان تحت پوشش آب آشامیدنی سالم و بهداشتی قرار گرفتند.

وی حجم عملیاتی این طرح آبرسانی را شامل بهسازی یک دهنه چشمه، اجرای ۷۵ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع، احداث ۱۵۰ مترمکعب مخزن ذخیره و تعدیل فشار و ۳ باب ایستگاه پمپاژ اعلام کرد و یادآور شد: در حال حاضر شاخص بهره‌مندی روستاهای شهرستان فومن از آب شرب مناسب و بهداشتی ۵۹٫۶۸ درصد می‌باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: در هفته دولت امسال،  پروژه تامین آب شرب ۱۹ روستای شهرستان رودسر با هزینه ۴۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید و بیش از ۸ هزار نفر از روستاییان شهرستان رودسر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

مدیرعامل آبفار گیلان با بیان اینکه حجم عملیاتی این پروژه شامل بهسازی یک دهنه چشمه، اجرای ۶۶ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ و ۵۰ مترمکعب مخزن می‌باشد، گفت: در حال حاضر شاخص بهره‌مندی روستاهای شهرستان رودسر از آب شرب مناسب و بهداشتی ۸۱٫۰۶ درصد است.

فرامینی با اشاره به افتتاح طرح آبرسانی به ۱۱ روستای شهرستان تالش، خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح آبرسانی ۶۴ میلیارد ریال هزینه شد و در راستای آن یک حلقه چاه حفر، یک دهنه چشمه بهسازی، ۸۳ کیلومتر خطوط انتقال و توزیع اجرا، ۲۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره و تعدیل فشار و یک باب ایستگاه پمپاژ احداث شد و شاخص بهره‌مندی روستاهای شهرستان تالش از آب شرب مناسب و بهداشتی را به ۷۱٫۹۶ درصد رساند.

وی همچنین از افتتاح طرح آبرسانی به ۹ روستای شهرستان رودبار خبر داد و تصریح کرد: برای اجرای این طرح آبرسانی ۳۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه و بیش از ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

مدیرعامل آبفار گیلان شاخص بهره‌مندی روستاهای شهرستان رودبار از آب شرب مناسب و بهداشتی را ۷۲٫۹۷ درصد دانست و یادآور شد: به منظور آبرسانی به این تعداد روستا ۳ حلقه چاه حفر، ۳ دهنه چشمه بهسازی، ۱۸ کیلومتر لوله‌گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا، ۳۷۰ مترمکعب مخزن ذخیره و تعدیل فشار و ۶ باب ایستگاه پمپاژ احداث شد.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار