۲۱ درصد خانوارهای شهرستان املش تحت پوشش کمیته امداد هستند


۲۱ درصد خانوارهای شهرستان املش تحت پوشش کمیته امداد هستند
تاریخ درج خبر : ۱۵ شهریور ۱۳۹۵  

۲۱ درصد خانوارهای شهرستان املش تحت پوشش کمیته امداد هستندبه گزارش گیلان تایمز،مدیر کمیته امداد املش گفت: ۲۱ درصد خانوارهای شهرستان املش تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان‌ هستند که ۲ هزار و ۹۴۰ خانوار روستایی و ۴۷۵ خانوار شهری‌اند.

علی مرتضی میرزایی اظهار داشت: ۲۰ مددجوی تحت پوشش این نهاد انقلابی ۳ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت در پنج ماه گذشته برای اجرای طرح‌های خودکفایی دریافت کردند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان املش گفت: این افراد، تسهیلات بانکی ارزان قیمت در زمینه کشاورزی و باغداری، دامپروری، شیلات، صنایع دستی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی و خدمات دریافت کرده‌اند که ۳ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال آن از منابع قرض الحسنه بانکی و ۳۳۰ میلیون ریال هم از محل صندوق امداد امام(ره) تأمین شده است.

وی افزود: ۴۷۰ میلیون ریال کمک هزینه ازدواج در پنج ماه گذشته به ۲۶ نوعروس و نوداماد تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان پرداخت شده است که از این تعداد ۱۸ نوعروس و ۵ نوداماد و ۳ نفر هم بابت ازدواج مجدد از این هدایا برخوردار شده‌اند.

میرزایی گفت: ۶۸۲ حامی ایتام حمایت از ۷۶ یتیم تحت پوشش این نهاد انقلابی را در شهرستان املش برعهده دارند که ۵۴۲ نفر از این حامیان املشی ساکن این شهرستان و ۱۴۰ نفر هم خارج از این شهرستان و استان گیلان ساکن هستند که در پنج ماه گذشته در مجموع ۵۵۳ میلیون ریال به حساب بانکی ایتام املشی واریز کرده‌اند.

وی با اشاره به محسنین افزود: ۹۲ حامی در قالب اجرای طرح محسنین حمایت از ۶۰ نفر از فرزندان طلاق، متارکه و زندانیان که توانایی کافی برای تأمین هزینه فرزندانشان را ندارند برعهده گرفتند که ۳۴ نفر از این حامیان، شهرستانی و ۵۸ حامی غیربومی‌اند و در پنج ماه گذشته ۱۰۷ میلیون ریال در مجموع به حساب بانکی این نیازمندان واریز کرده‌اند.

میرزایی تصریح کرد: ۲ هزار و ۸۸۴ خانوار، معادل ۲۱ درصد خانوار شهرستان املش تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان‌ هستند که ۲ هزار و ۴۰۹ خانوار روستایی و ۴۷۵ خانوار شهری‌اند که ۸۳ خانوار از حمایت خارج شده و ۵۰ خانوار تحت پوشش قرار گرفته و ۲۳ خانوار هم در نوبت حمایت هستند.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار