مارخور رشتی محکوم به همکاری با محیط‌بانان شد


مارخور رشتی محکوم به همکاری با محیط‌بانان شد
تاریخ درج خبر : ۲۰ شهریور ۱۳۹۵  

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان:

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه مارخور رشتی محکوم به همکاری با محیط بانان محیط زیست شد گفت: می‌توانیم از این اتفاق بیشترین بهره را برای حفاظت از محیط زیست داشته باشیم.

به گزارش گیلان تایمز، قربانعلی محمدپور اظهار داشت: چندی پیش فیلمی در شبکه‌های مجازی مبنی بر به دندان کشیدن پوست مار زنده به‌ وسیله یکی از شهروندان گیلانی منتشر شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت: پس از انتشار فیلم و جریحه‌دار شدن افکار عمومی پیگیری لازم را برای دستگیری فرد انجام دادیم و با مشارکت پلیس فتا موفق شدیم فرد را دستگیر و به مراجع قانونی تحویل دهیم.

محمدپور با اشاره به اینکه با نگاه خاص مرجع قضایی و قاضی شعبه مربوطه حکم ویژه‌ای برای این فرد صادر شد مطرح کرد: با توجه به حکم صادره می‌توانیم بیشترین بهره را برای حفظ محیط زیست ببریم.

وی با بیان اینکه از مجموعه قضایی استان که رویکرد خوبی در حوزه محیط زیست دارند تشکر می‌کنم خاطرنشان کرد: در بخشی از حکم وی آمده است که باید در مبارزه با سنبل آبی و علف هرز به محیط زیست استان و محیط‌بانان کمک کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان عنوان کرد: با توجه به اینکه این شخص تبحر خاصی در موتورسواری دارد در یکی از احکام مقرر شد که آموزش لازم را در این زمینه به محیط بانان بدهد.

محمدپور فرد مجرم را مردی ۴۸ ساله ساکن رشت اعلام کرد و گفت: این مرد به ۷۴ ضربه شلاق به صورت تعلیقی محکوم شده است.

 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار