کتاب “نقش زنان گیلان در دفاع مقدس” نگارش شد


کتاب “نقش زنان گیلان در دفاع مقدس” نگارش شد
تاریخ درج خبر : ۲۶ شهریور ۱۳۹۵  

 

به گزارش گیلان تایمز ، اسماعیل محمدپور اظهار داشت: ۱۰ عنوان کتاب شعر گیلکی و پایداری، خاطره نگاری، نقد و پژوهش همزمان با سی‌ و ششمین سالگرد هفته دفاع مقدس در رشت رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه آئین رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب دفاع مقدس روز شنبه ۳ مهرماه ۹۵ برگزار می‌شود، افزود: این آثار در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس امسال در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری استان گیلان رونمایی و معرفی می‌شود.

مدیر ادبیات حفظ آثار دفاع مقدس گیلان با اشاره به اینکه ۴ عنوان از این آثار در قالب شعر دفاع مقدس منتشر شده است، خاطرنشان کرد: جلد اول و دوم از مجموعه “خوانش گزاره‌های گیلکی”، مجموعه شعرهای “هشت بهار سرخ” و “جام ۶۷” از جمله این آثار است.

محمدپور به آثار منتشر شده با موضوع نقد شعر دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جلد سوم مجموعه “خوانش گزاره‌های گیلکی” در نقد زبان شناسی شعرهای گیلکی و کتاب “از صورت مجاز تا حقیقت معنا” در حوزه نقد شعر منتشر شده است.

وی کتاب “نبایدهایی که باید باشند” را در قالب نقد داستان دفاع مقدس برشمرد و افزود: کتاب “نقش زنان گیلان در دفاع مقدس” نیز در حوزه آثار پژوهشی دفاع مقدس نگارش شده است.

مدیر امور هنری، ادبیات و انتشارات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌‌های دفاع مقدس گیلان خاطرنشان کرد: مجموعه خاطرات دفاع مقدس “حباب‌های روشن” و کتاب “سی گفتار از عطر افطار” خاطرات دوران دفاع مقدس ۲ تن از زنان رزمنده و ایثارگر گیلانی از دیگر کتاب‌هایی است که رونمایی می‌شود.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار