فعالیت ۲۴۳ مطبوعات مجوزدار در گیلان


فعالیت ۲۴۳ مطبوعات مجوزدار در گیلان
تاریخ درج خبر : ۲۷ شهریور ۱۳۹۵  

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه ٩ روزنامه رسمی در گیلان  فعالیت می‌کنند،افزود: استان گیلان سرای اهل قلم است.

به گزارش گیلان تایمز، فیروز فاضلی در حاشیه دوره آموزشی خبرنگاری طرح ولایت بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به اینکه در گیلان ٢۴٣ مطبوعات مجوزدار فعالیت می‌کنند،گفت:گیلان دومین استان برتر کشور در فعالیت روزنامه است.

وی با اشاره به اینکه ٩ روزنامه رسمی در گیلان  فعالیت می‌کنند،افزود:گیلان درخصوص مساحت کوچک‌ترین استان کشور محسوب می‌شود، اما در جایگاه فرهنگ، استان گیلان سرای اهل قلم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه رسانه‌های گیلان در سطح ملی و بین‌المللی سرآمد هستند،خاطرنشان کرد:گیلان در مقوله فرهنگ و رسانه کارنامه درخشانی را در تاریخ دارد.

فاضلی با اشاره به حساسیت کار خبر،خبرنگار و رسانه،تصریح کرد:درک زبان و زمان در عاملیت خبررسانی از ضرورت کار یک خبرنگار است.

وی با اشاره به اینکه عدم درک زبان و زمان موجب از دست دادن فراگیری و مخاطب در یک رسانه می‌شود،تصریح کرد:جامعه به‌دنبال حقیقت است و توجه به این مقوله لازمه رسانه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با تاکید بر اینکه گاهی یک خبر به گونه‌ای منتشر می‌شود که خبر کذب جای حقیقت را می‌گیرد،‌عنوان کرد:نوشتن خبر رسالت بزرگی است که در آن قضاوت جایگاهی ندارد.

این مسئول فرهنگی با بیان اینکه خبرنگار باید به چگونگی نوشتن و چگونگی گفتن خبر مسلط باشد،افزود: خبرنگار ناگزیر است برای جذب مخاطب به شیوه درست از کلمات بهینه استفاده کند.

وی خبرنگار را یک هنرمند واقعی عنوان کرد و یادآور شد:نقد و واکاوی، درستی و نادرستی جامعه را نمایان می‌کند و جامعه‌ای که نقد در آن نباشد به مرور زمان به یک مرداب تبدیل می‌شود.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار