۱۰هزار تن گوشت قرمز در گیلان استحصال شد


۱۰هزار تن گوشت قرمز در گیلان استحصال شد
تاریخ درج خبر : ۱۱ مهر ۱۳۹۵  

۱۰%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d9%86-%da%af%d9%88%d8%b4%d8%aa-%d9%82%d8%b1%d9%85%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%da%af%db%8c%d9%84%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ad%d8%b5%d8%a7%d9%84-%d8%b4%d8%afبه گزارش گیلان تایمز،مدیرکل دامپزشکی گیلان گفت:بیش از ۱۰ هزار تن گوشت قرمز در نیمه نخست سال از کشتارگاه های دام استان استحصال شد.

سهراب عاقبتی از استحصال بیش از ۱۰ هزار تن گوشت قرمز از کشتارگاه های صنعتی دام تحت نظارت دامپزشکی در نیمه نخست سال ۹۵ خبر داد و گفت:گوشت قرمز استحصالی حاصل نظارت بازرسان دامپزشکی برکشتار بیش از ۵۲ هزار و ۹۰۰ راس دام سنگین (گاو و گاومیش) و بیش از ۱۱۰ هزار و۸۰۰ راس دام سبک(گوسفند و بز)است.

وی افزود:شهروندان هنگام خرید گوشت قرمز پس از اطمینان از رویت مهر دامپزشکی بر روی لاشه دام،نسبت به خرید آن اقدام کنند.

عاقبتی ادامه داد:استان گیلان تنها استان درسطح کشور است که گوشت قرمز در آن فقط از کشتارگاههای صنعتی تامین می گردد.

مدیرکل دامپزشکی گیلان خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سال ۹۵ تعداد ۲۲ هزارو ۲۸۳ مورد بازرسی از مراکز عرضه بعمل آمد که در این مدت بیش از ۱۵ تن فرآورده غیر قابل مصرف از فروشگاه های عرضه استان ضبط و معدوم شد و تعداد ۲۴۱ فقره پرونده نیز به مراجع قضایی معرفی شد.

وی به شهروندان توصیه کرد هنگام خرید مرغ به تاریخ تولید و انقضاء روی بسته بندی ها توجه کنند و از خرید مرغ قطعه بندی شده خارج از بسته بندی اکیدا خودداری شود.

روابط عمومی دامپزشکی گیلان همچنین تاکید کرد گوشت مصرفی خود را از منابع مجاز و مورد تایید دامپزشکی تهیه کنند و از خرید گوشت قرمز بدون مهر دامپزشکی پرهیز شود.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار