برپایی مجالس عزاداری حسینی آستارا در دهه دوم محرم


برپایی مجالس عزاداری حسینی آستارا در دهه دوم محرم
تاریخ درج خبر : ۲۳ مهر ۱۳۹۵  

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا به برپایی مجالس عزاداری حسینی در طول دهه دوم محرم در سطح مساجد، تکایا و منازل این شهرستان خبر داد.

 

برپایی مجالس عزاداری حسینی آستارا در دهه دوم محرمبه گزارش گیلان تایمز ، حجت‌الاسلام ابراهیم حاتمی پیش از ظهر امروز در آستارا، اظهار کرد: در دهه نخست ماه محرم مردم عزادار این شهرستان با حضور در مساجد، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه و تکایا در سوگ به شهادت رسیدن امام حسین(ع) و ۷۲ شهید صحرای کربلا اشک ماتم ریختند.

وی به آغاز دهه دوم ماه محرم از روز گذشته اشاره کرد و افزود: در دهه دوم ماه محرم عزاداری‌های حسینی با شکوه خاصی در مساجد و حسینیه‌های این شهرستان در حال برگزاری است.

این مسؤول با بیان اینکه مردم آستارا طبق سنوات گذشته در سوم، هفتم و چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) با توزیع نذری از فقرا و نیازمندان دستگیری می‌کنند، گفت: در دهه‌های نخست و دوم ماه محرم سفره احسان اباعبدالله(ع) در این شهرستان گسترده است.

حاتمی حفظ نهضت عاشورا و انتقال صحیح آن به نسل امروز و فردای جامعه از وظایف اساسی هر مسلمانی دانست.

وی خاطرنشان کرد: در سوم، هفتم و چهلمین روز شهادت اباعبدالله(ع) در مساجد آستارا مجالس عزاداری و سینه‌زنی با حضور جوانان عاشورایی برپا می‌شود.

وی گفت: مداحان و ذاکران اهل بیت و ائمه اطهار(ع) در دهه دوم ماه محرم با حضور در مساجد و حسینه‌ها به ذکر مصیبت واقعه کربلا می‌پردازند.

حاتمی از علما و روحانیون مستقر در مساجد آستارا خواست تا از ظرفیت‌های دهه دوم ماه محرم برای تبیین اهداف قیام کربلا استفاده کنند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا به برپایی مجالس روضه‌خوانی در منازل شخصی طی ماه محرم و صفر اشاره کرد و گفت: برگزاری مجالس روضه‌خوانی یکی دیگر از جلوه‌های عزاداری مردم در طول ماه محرم و صفر است که با حضور بانوان عزادار برگزار می‌شود.

وی درباره برگزاری مجلس صبح عزا برای نخستین بار در دهه نخست ماه محرم در آستارا، خاطرنشان کرد: در مجلس صبح عزا، عزاداران مسجد امام سجاد(ع) در قالب دسته‌های عزاداری با هدف تجدید پیمان با آرمان‌های شهدای کربلا به سمت گلزار شهدای این شهرستان حرکت کردند.

 

 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار