دولت به رسانه های هتاک و وابسته معترض است، نه دیگران!


دولت به رسانه های هتاک و وابسته معترض است، نه دیگران!
تاریخ درج خبر : ۱۸ آبان ۱۳۹۵  

معاون رئیس جمهور در غرفه تابناک در نمایشگاه مطبوعات

به گزارش گیلان تایمز، دکتر محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه لحظاتی پیش در غرفه «تابناک» حاضر شد و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 محمد باقر نوبخت در رابطه با سئوال یکی از خبرنگاران که پرسید به نظر می رسد دولت نسبت به انتقاد رسانه ها زود رنج شده و از نقد شدن زود ناراحت می شود، گفت: آنچه که جامعه مطبوعاتی می تواند قضاوت کند این است که دولت نسبت به نقد و انتقادی که رسانه ها در چار چوب قانون می کنند، خویشتن دار است. شما هیچ رسانه ای را نمی توانید پیدا کنید که اگر در چارچوب قانون دولت را نقد کند، ما علیه آن رسانه اعتراض و شکایتی داشته باشد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: اعتراض دولت نسبت به معدود رسانه هایی است که به سبب وابستگی به برخی نهادهای خاص برای خود حریم رسانه ای قائل هستند و فراتر از قانون عمل می کنند. آنها تهمت می زنند و حتی هتاکی می کنند.

دولت نسبت به این بخش و این رسانه ها که خلاف قانون عمل می کنند، معترض است. هدف از این اعتراض نیز این است که جامعه مطبوعاتی به هدف نهایی خود برسد وگرنه دولت در مواجه با مطبوعات و رسانه ها متواضع است.

سخنگوی هیئت دولت برای اثبات ظرفیت بالای نقدپذیری دولت در برابر رسانه های خبری ادامه داد: الان ما در غرفه «تابناک» هستیم. این سایت یک رسانه پرطرفدار است و همیشه تلاش می کند، مطالب خودش را شفاف بیان کند. «تابناک» در برخی موارد حتی نسبت به خود من هم که از مراجعه کنندگان و خوانندگان مستمر هستم انتقاداتی را مطرح می کند اما این انتقادات منطقی هیچ گاه باعث نشده تا ما از این رسانه شکایتی داشته باشیم.

نوبخت در مورد دانش تراریختگی ومحصولات تراریخته نیز گفت: این بحث را باید فارغ از فضاهای احساسی و سیاسی دنبال کرد و دولت تلاش می کند با کمیته ویژه که به وجود آورده همه جوانب آن را بررسی کند. برخی از این دانش و محصولاتش دفاع می کنند و برخی آن را نقد می کنند. این نیاز به بررسی تخصصی دارد و نباید سیاسی شود.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سئوالی در مورد کیفیت و الزامات استفاده جوان ها از خبر و رسانه ، از ضرورت ساماندهی نحوه استفاده آنها از فضای مجازی گفت و ادامه داد: دولت تلاش می کند برای ساماندهی نحوه استفاده نوجوانان و جوانان از فضای مجازی و رسانه های رسمی و غیر رسمی اهتمام ویژه ای داشته باشد چرا که نسل جدید با انبوهی از اطلاعات مواجه است و باید مسیر به سمت رشد و بالندگی جوانان شود.

دولت به رسانه های هتاک و وابسته معترض است، نه دیگران!

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار