کارگرنیا:بودجه ۲ رودخانه رشت حساب برگشتی دو دستگاه دولتی را پر کرد


کارگرنیا:بودجه ۲ رودخانه رشت حساب برگشتی دو دستگاه دولتی را پر کرد
تاریخ درج خبر : ۱۹ آبان ۱۳۹۵  

کارگرنیا - به گزارش گیلان تایمز جمع‌آوری کف‌پوش‌های پیاده‌راه فرهنگی رشت در حالی که هنوز کمتر از ۶ ماه از عمر آن می‌گذرد را دوباره‌کاری و تحمیل هزینه به بیت‌المال دانست.

وی با اشاره به اینکه هزینه میلیاردی پروژه پیاده راه فرهنگی رشت انحراف بسیاری در بودجه ایجاد کرد، افزود: تاکنون بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان برای پیاده‌راه فرهنگی رشت هزینه شده اما هنوز این پروژه به اتمام نرسیده است.

این مسؤول نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت را ضعیف خواند و گفت: نظارت شهرداری در اجرای پروژه‌های عمرانی شهر رشت ضعیف بوده و موجب تحمیل هزینه‌های مضاعف شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: اخیراً لایحه‌ای از شهرداری رشت به صحن شورا ارسال شده که طی آن شهردار خواستار دریافت بودجه دوباره برای تکمیل پروژه پیاده‌راه فرهنگی شده بود.

وی با بیان اینکه لایحه مذکور با اعتراض برخی از اعضای شورا مواجه شد، تصریح کرد: اعضای شورا اعتقاد دارند انحراف بودجه صددرصدی در پروژه پیاده‌راه فرهنگی رشت قابل پذیرش نیست.

سوءاستفاده ۲ دستگاه دولتی گیلان از بودجه ساماندهی رودخانه‌های رشت

واثق‌کارگرنیا درباره اعتبار دولتی رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود رشت گفت: جای تأسف است که این اعتبار دولتی به جای هزینه شدن درباره ساماندهی رودخانه‌های رشت حساب خالی چک‌های برگشتی دو دستگاه دولتی مسؤول را پر کرده است.

وی با تصریح بر اینکه آلودگی ناشی از رودخانه‌ها سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، یادآور شد: مردم ساکن حاشیه رودخانه‌ها از بوی متعفن و آلودگی‌های این دو رودخانه در عذاب هستند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد: پس از سال‌ها چنین اعتباری برای نجات رودخانه‌های گوهررود و زرجوب اختصاص یافت اما عملاً هیچ اقدام مناسبی برای ساماندهی دو رودخانه انجام نشده است.

وی با بیان اینکه برطرف کردن مشکلات زیست‌محیطی از مطالبات به‌حق شهروندان است، خاطرنشان کرد: رودخانه‌های آلوده زرجوب و گوهررود رشت به خاطر سال‌ها بی‌مبالاتی و عدم مسؤولیت‌پذیری به این فاجعه تبدیل شده و حال وظیفه تمام مسؤولان مربوطه این است که بدون لحظه‌ای درنگ برای رفع این مشکل اقدام کنند.

 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار