اختصاصی/ پیام هاشمی اولین تنها استعدادیاب موسیقی در گیلان برای اولین بارناگفته هایی را اعلام میکند. / رسول کرد؛شهاب مظفری،حامد همایون،علیرضا طلیسچی وسامان جلیلی در آینده ای نزدیک پر فروش ترین وپرهوادارترین خواننده های کشور میشوند.


اختصاصی/ پیام هاشمی اولین تنها استعدادیاب موسیقی در گیلان برای اولین بارناگفته هایی را اعلام میکند. / رسول کرد؛شهاب مظفری،حامد همایون،علیرضا طلیسچی وسامان جلیلی در آینده ای نزدیک پر فروش ترین وپرهوادارترین خواننده های کشور میشوند.
تاریخ درج خبر : ۰۷ آذر ۱۳۹۵  

با توجه به این که بازار موسیقی این روز ها کشور داغ و همه خواننده های جوان به فکر این هستند که جایگاهی برای خود در این عرصه باز کنند گفتیم شاید بد نباشد با یکی از مدیرانی که در این عرصه فعالیت میکند گفتو گویی داشته باشیم پیام هاشمی اولین مدیر هنری در زمینه موسیقی در استان گیلان است که سالهاست با معرفی خواننده های با استعداد و جوان سعی بر این دارد کمکی به بخش فرهنگ و هنر استان و کشور داشته باشد و با کشف خواننده های جوان انها را در مسیر درست و قانونی وحرفه ای هدایت میکند در همین خصوص سوالاتی از پیام هاشمی پرسیدم .

گیلان تایمز : با عرض سلام و خسته نباشد ممنون که دعوت رسانه مارو قبول کردید و خیلی با سرعت سوال را شروع میکنیم . فعالیت هنری خود را چطور شروع کردین؟
پیام هاشمی : منم سلام عرض میکنم خدمت شما و همه عوامل ومخاطب های رسانه گیلان تایمز .من هم مثل خیلی از هنرمندان از نقطه صفر شروع کردم شروع فعالیت من از دوره های اموزشی بازیگری شروع شد و بعد از پایان دوره، دوره های کارگردانی تلویزیون و سینما را زیر نظر فریدون قدیمی که از کارگردانان خوب صدا و سیما به شمار میرود به پایان رساندم
گیلان تایمز : چطور در عرصه مدیریت در موسیقی ورود کردید ؟
پیام هاشمی : بنده همچنان هنوزم به عنوان دستیار کارگردان در پروژ هایی تلویزیونی و فعالیت های هنری دیگر همکاری میکنم اما شیش سال پیش وقتی تهیه کننده گی برنامه های ترکیبی و صحنه ای را شروع کردم متوجه این موضوع شدم که موسیقی جایگاه ویژه ای در بین مردم دارد و با دعوت خوانندهای برند کشور واستانی به برنامه هایی که کارگردانی و تهیه کننده گی میکردم این موضوع برایم روشن تر شد از همون سالها تصمیم گرفتم برند سازی در عرصه موسیقی را در گیلان شروع کنم تا بتوانم خواننده های گیلانی را در سراسر کشور معرفی کنم.
البته با موسیقی غریبه نبودم چون در مدتی دوره اموزشی ساز گیتار را سپری کرده بودم ولی تصمیم گرفتم که با نت های موسیقی و خوانندگی بیشتر اشنا بشم از همین روی دوره های اموزشی سلفژ را هم شروع کردم البته هدف من این نبود خواننده بشوم بلکه دلیلش این بودکه با اطلاعات بیشتر و درست بتوانم در مورد خواننده های با استعداد جوان که به دنبال جایگاهی در کشور هستند تصمیم به همکاری بگیرم و در شروع با خواننده های جوان گوناگونی شروع به همکاری کردم و قرارداد همکاری امضا کردم و در همان سالها دوره های آموزشی مدیریت را هم گذراندم…

گیلان تایمز : پس برای شروع در مدیریت در بخش موسیقی و استعداد یابی در این زمینه دوره های اموزشی گوناگونی رو سپری کردین که فکر میکنیم همین تجربه های گوناگون که سالها در هنر به دست اوردین به جامعه شناسی شما در بخش موسیقی کمک کرد. چگونه خواننده هایی جوان و با استعداد را کشف میکند ؟
پیام هاشمی:بله دقیقا جامعه شناسی یکی از مهمترین عوامل مهم در هنر است و فرقی نمیکند در چه رشته هنری فعالیت میکنید ولی هر رشته هنری جامعه شناسی مخصوص به خود را دارد. به همین علت بنده با چندین نفر جامعه شناس همکاری میکنم و تخصوصی به این موضوع میپردازیم و با توجه به تجربه ها وتحقیقات میدانی بنده در همین خصوص سعی میکنیم اتفاق های بهتری را رقم بزنیم .

من روش کاری خودم را دارم برای پیدا کردن استعدادهای نه شو استعداد یابی برگزار میکنم نه مسابقه من از تحقیقات میدانی استفاه میکنم ما خواننده ها با استعداد بسیار خوبی در گیلان داریم که به صورت نادرست از هنرخودشان استفاده میکنند در مجالسها و بعضی مکان ها غیر رسمی که اکثر انها قابل تایید نیستند فعالیت هنری خودشان را ادامه میدهند که میتوان با هدایت درست این افراد را در مسیر حرفه ای و قانونی موسیقی کشور مدیریت کرد.

پیدا کردن این استعدادها زیاد سخت نیست و فقط کافی است به اطرافمان با دقت بیشتری نگاه کنیم همیشه سعی میکنم حضوری این افراد را ببینم و به صورت زنده هنرشان را بشنوم البته برای من فقط صدا خوب و عالی کافی نیست بلکه در کنار صدا به هدف و پشتکار،عمل گرایی او ،استایل،بی حاشیه بودن و اخلاق و تحصیلات و دانش موسیقی افراد هم توجه میکنم
photo_2016-11-27_19-26-43گیلان تایمز:از کدام یک از اثار و تولیداتی که داشتید خودتان بیشتر رازی بودین و بیشتر دوست داشتید ؟
پیام هاشمی : اعتقاد بنده در این است که موسیقی میتواند در تمام موارد در کشور و حتی تمام ماه های سال وظیفه ی خود را به درستی انجام دهد در همین خصوص از بین خواننده هایی که با آنها به عنوان مدیر برنامه (مدیر هنری)همکاری داشته ودرحال همکاری هستم از جنس صدای رسول کرد و همه قطعه هایی که از او منتشر شده را دوست داشتم اما از قطعه (بانو) مدافعان حرم بیشتر لذت بردم که با صدای رسول کرد منتشر گردید.

ایده این قطعه به صورت خودجوش با دیدن عکس کودک سوری که کاملا خونی بود و در فضای مجازی منتشر بود به ذهنم رسید و این کودک چند دقیقه قبل از مرگش جمله ای گفت که دل مسلمانان جهان را به درد اورد (( همه چیز را به خدا میگم )) جمله ای که ان کودک قبل از مرگش گفت بسیار در فضای مجازی همراه با عکسش خبر ساز شده بود از همین روی با رسول کرد تماس گرفتم و او نیز از این ایده استقبال کرد و تصمیم گرفتیم تا برای شهدای مدافعان حرم حرکت کوچکی انجام داهیم .

بعد از ساخت این قطعه اتفاق جالبی افتاد، یک روز با یکی از تهیه کنندگان صدا سیما (فرهاد ورزلدوست) در حال حرف زدن بودم که این قطعه را برای او پخش کردم که بعد از شنیدن آن دیدیم که حس حال عجیبی دارد وبه بنده گفت شما اولین شخصی هستید در گیلان با موضوع مدافعان حرم چنین قطعه ای زیبایی را ساختید و پیشنهاد ساخت ویدیو این قطعه را به ما داد که بلافاصله استقبال کردم و آهنگ را در اختیارش گذاشتم وبعد یک ماه ویدیو قطعه بانو (مدافعان حرم ) از شبکه باران ساخته و پخش گردید
از کارهای دیگری که بسیار لذت بردم و بیشتر دوست داشتم باید به قطعه ((سلام آقا)) که با آهنگسازی و صدای رسول کرد به مناسبت ماه محرم در شب تاسوعا منتشر گردید اشاره کنم که به عنوان مدیر برنامه خواننده جوان کشور رسول کرد به او افتخار میکنم که توانست چنین ملودی زیبایی بسازد.
لازم به ذکر است بگویم قطعه های موی سفیدم و بمون و دلت خنک شد هم بسیار برایم حس حال عجیبی داشت و دوست داشتم چون در حقیقت ما در اتاق فکرمان وقتی تصمیم میگیرم قطعه را بسازیم و منتشر کنیم سعی میکنیم با آن ترانه و آهنگ همزاد پنداری کنیم و تحقیقات لازم رو برای انتخاب و شروع تولید یک قطعه شروع میکنیم همه قطعه هایی که از رسول کرد منتشر میشود فکری عمیق پشت آن وجود دارد و یک تیم پشت آن است .
گیلان تایمز:چند مدت است با رسول کرد به عنوان مدیر هنری شروع به همکاری کرده اید؟وبعداز همکاری شما چند قطعه از این خواننده منتشر شد ؟
پیام هاشمی :حدود هفت ماهی میشه که همکاری مشترکمان را شروع کردایم .و قطعه های چون میدونی ،هی،بانو،سلام آقا ،بمون،موی سفیدم،دلت خنک شد را منتشر کردیم و یک قطعه تیتراژ فیلم و یک برنامه ترکیبی هم تولید کرده ایم که به زودی از صدا و سیما پخش خواهد شد و درحال تولید چندین تک آهنگ دیگر هم هستیم .
گیلان تایمز:آیا فکر میکنید فرقی بین شما وهمکاران شما که به عنوان مدیر برنامه فعالند وجود دارد ؟
پیام هاشمی : خوب هر شخصی سبک کاری خودش را دارد با احترامی که نسبت به همکارانم قایل هستم و حتی با خیلی از آنها هم دوستی دارم باید بگویم بله فرقی وجود دارد چون خیلی از این مدیر برنامه ها و تهیه کنندگان موسیقی منتظر میمانند که یک خواننده یک آهنگش مثل بمب سر صدا کند و بعد به سمتشان میروند و حمایت میکنند چون کاملا آن خواننده اماده درآمد زایی و بهربرداری است. اما خیلی کم میبینیم که مدیر هنری در بخش موسیقی از یک خواننده نا آشنا یک ستاره بسازد و سالها با یک خواننده بی اسم و رسم همکاری کند و آن فرد را در مسیر حرفی ای و قانونی کشور به شناخت برساند. البته دوباره تاکید میکنم همه همکاران این گونه نیستند و تعداد انگشت شماری در کشور در حال فعالیت هستند که در زمینه موسیقی برند سازی میکنند و اگر بخواهم یک نفر را نام ببرم باید به آقای محسن رجب پور اشاره کنم که در این عمر بسیار فعال هستند….با این پتانسیل و استعدادهایی که در کشور وجود دارد رجب پورهای زیادی نیاز داریم و شاید امروزه در جامعه این گونه گفته شود که هر شخصی که بیکار است خواننده میشود ولی به نظر من با توجه به جمعیت کشور …ما نیاز به خواننده های برند وموزسین های بیشتری داریم که خود این عمر باعث اشتغال زایی در قسمت های مختلف موسیقی در کشور میشود که انشالا در زمان دیگری تخصوصی در مورد اشتغال زایی در موسیقی توضیح خواهم داد.
photo_2016-11-27_19-26-55گیلان تایمز: پنج خواننده را نام ببرید که از نظر شما در آینده نزدیک به پر فروش ترین و پر هوادارترین خواننده کشور تبدیل میشوند ؟
پیام هاشمی : سوال سختی پرسیدن انسان از فردای خودش خبر نداره ولی به نظر من رسول کرد ،حامد همایون، علیرضا طلیسچی شهاب مظفری ، سامان جلیلی از خواننده هایی هستند که در حال حاضر هوادارانی دارند اما فکر میکنم در آینده ای نزدیک جز پنج خواننده برتر کشور قرار بگیرند.
البته اضافه میکنم در موسیقی هر چیزی امکان پذیر است و شاید خواننده هایی در آینده به شهرت برسند که حتی یک آهنگ هم تا به حالا منتشر نکردند و خواننده های زیادی هستند که این پتانسل در آنها وجود دارند اما چون گفتید اسم پنج خواننده را نام ببرم نسبت به جامعه امروز و نسل جدید در حال رشد نظرمو گفتم اما باید فراموش نکنیم موسیقی کاملا سلیقه ای است و هر شخص سلیقه خود را دارد و من هم کاملا به روز به تمام سبک ها و قطعه های منتشر شده جدید از هنرمندان کشور توجه میکنم و احترام میگذارم و تا جایی که زمان اجازه دهد حدالقل یک بار هم که شده گوش خواهم داد.

گیلان تایمز: آیا رسول کرد آهنگ های جدید در حال ساخت دارد ؟ و در چه زمانی منتشر میکنید؟
پیام هاشمی: صدرصد، چندین قطعه جدید در حال ساخت است و چندین کار هم اماده شده که فکر میکنم انشالا به زودی یک به یک منتشر میشوند و به زودی قطعه جدیدی که رسول کرد با امید علیجانی و سامان جلیلی همکاری مشترک داشته را منتشر میکنیم که فکر میکنم و امیدوارم به دل عزیزانی که کارهای رسول کرد را دنبال میکنند بشیند و دو تیتراژ در راه داریم که فکر میکنم انشالا یکی از آنها را به زودی منتشر کنیم .
گیلان تایمز: ممنون که وقت گذاشتید سوال ها بسیار زیاد است که انشالا در زمان بعدی حتما مصاحبه ای در مورد فعالیت هایی بیشتر خواننده خوش صدا وبا استعداد کشور رسول کرد خواهیم پرسید و تخصوصی به این خواننده جوان خواهیم پرداخت و همین قول را از شما میگیریم که مصاحبه ای به زودی با رسول کرد داشته باشیم و حرف اخر ؟
پیام هاشمی : انشالا در اولین فرصت این قول رو به شما و تمام مخاطبان رسانه خوب شما میدهم که به یاری خدا این اتفاق خواهد افتاد و برنامه ریزی این مصاحبه را انجام خواهم داد و برای تمام هنرمندان کشورم آرزوی بهترین هارا دارم و تشکر از همه کسانی که کارهای رسول کرد را دنبال میکنند و پیگیرند ولطف دارند و روز به روز خانواده ما بزرگ و بزرگ تر میشه و به بنده و رسول کرد انرژی مثبت منتقل میکنند و تشکر از رسانه خوب گیلان تایمز بابت نگاه ویژه ای که همیشه به هنر کشور و گیلان دارید و خسته نباشد به شما مازیار طلوعی عزیز خبرنگار خوب گیلان تایمز. یا حق

Insta: payam_hashemi_official

Insta: rasool.kord

Tlgrm: @Rasool_kord

.

گیلان تایمز حامی هنرمندان گیلان زمین

 

 1. پرهام گفت:

  عالی بود میشه بخش سوال های مردمی را باز کنید از آقای هاشمی سوال بپرسیم درمورد رسول کرد

 2. مریم فرخی گفت:

  چه عجب بلخره یه خبری از رسول کرد زدین .پس اینا همه زیر سر مازیار طلوعی هستش آقای هاشمی اسمتون رو لو داد آقا مازیار طلویی اینقدر مردم رو تو کف نگه دار چشامون سفید شد گوشیم هنگ کرد انقدر هر روز سایت رو باز و بسته کردیم که خبر جدید بزنید از رسول کرد . پس باید منتظر اهنگ جدید باشیم ایول دارید پیام هاشمی

 3. ساناز ایمانی گفت:

  عاشق هر پنج تا خواننده هستم ما منتظریم آقا مازیار طلوعی مصاحبه اختصاصی با رسول کرد را بزنید لطفا ازش بپرسید مجرد هستند ؟

 4. رضا اهوازی گفت:

  سلام لطفا بپرسید من که از شهر اهواز هستم میتونم با آقای هاشمی کار کنم صدام خیلی خوبه

 5. حمید تهرانچی گفت:

  خیلی جالب بود لطفا زود به زود کارهای رسول کرد را بزارید با خود رسول کرد گفتوگو کنید آقا مازیار از آقای هاشمی بپرسید چطور میشه دیدشون

 6. رز حمیدی گفت:

  انقدر منتظر گذاشتین ما رو .دیگه داشتم نا امید میشدم که خبر جدید خواننده مورد اعلاقم رو بزارید روزی چند بار سایت شمارو باز میکردم وقتی میدیدم خبری نذاشتین گریه ام میگرفت امروز که دیدم با مدیر برنامه رسول کرد حرف زدین و خبر دادن که آهنگ جدید تو راه هستش دارم بال در میارم اخه من عاشق رسول کردم آهنگهاش و صداشو وقتی گوش میدم آروم میشم

 7. نسترن دختر گیلانی گفت:

  لطفا با اقای رسول کرد زود تر مصاحبه کنید انقدر مارو منتظر نزارید انقدر اومدم به سایت شما سر زدم تا ببینم آهنگ جدیدشون رو کی میخوان پخش کنن و خبری نبود پست ها و خبرهای دیگه شمارو حفظ شدم ???

 8. فرشید فرهودی گفت:

  ممنون از گیلان تایمز جالب بود حرفاشون و سوال های شما منتظر آهنگ جدید رسول کرد هستیم .من هم سامان جلیلی و هم شهاب مظفری و هم علیرضا طلیسچی رو دوس دارم

 9. زهرا شاکری گفت:

  خوش بحالتون که میتونید رسول کرد و جناب هاشمی رو از نزدیک ببینید من خیلی دوست دارم حضوری آقا پیام رو ببینم و باهاشون حرف بزنم چون احساس میکنم میتونند به من کمک کنند .هر چقدر در صفحه انستاگرامشوم دایرکت میدم اصلا نمیخونن تا جواب بدند اگه امکانش هستش و ایشون دفتر کاری دارند آدرسشون رو میفرستید به ایمیلم من باید ببینمشون حتما اگه این کارو بکنید بخدا کلی تبلیغات میکنم واسه سایتتون….آقا مازیار طلوعی شما خبرنگار این مصاحبه بودین پس کاملا باهاشون در ارتباط بودین پس منتظرم

 10. Sanaz گفت:

  Salam mamnon az shoma mishe soual haye shakhsi ham beporsid va azshon beporsid ke rasool kord va khodshon mojard hastand?va inke beporsidchan salshon hastesh ?va inke ramze movafaghiateshon poldar bodaneahon bode?fekr mikonam in suoal ha khili jaleb bashe lotfan dafebad azshon in saual haro beporsid mamnoon az shoma

 11. فرشید احمید گفت:

  عالی بود ….تشکر از رسانه خوبتون همیشه شما پست های هنری میزارید

 12. منا آزمون گفت:

  سلام لطفا سوالهای جنجالی تر بپرسید و وارد مسایل شخصی افراد بشید چون برای ما مسایل شخصی جذاب تره ممنون حتما در مصاحبه بعدتون با آقای رسول کرد از زندگی شخصیشون گزاره ویژه تهیه کنید باتشکر از شما

 13. محمد گفت:

  در مورد اجراهاشون ازشون بپرسید و آهنگهاشون رو خودتون بزارید چون سخته بریم جای دیگه دانلود کنیم

 14. سحر زیبا گفت:

  ادرس سایت شمارو از صفحه انستاگرام آقای هاشمی برداشتم و کامل خوندم به نظرم شما با این سوالها خواستید به چالش بکشید ایشون رو ولی خوب جواب دادن آقای مازیار طلوعی لطفا سوالهای نرم تر بپرسید.

 15. مریم فروخی گفت:

  بازم باید هر روز بیاییم سر بزنیم به سایت شما تا ببینم آهنگ جدید رسول کرد کی میاد بیرون بلخره همیشه عادت دارید مردم رو تو کف نگه میدارید اففففففففف

 16. ممنونم بابت مطالب مفیدی که قرار میدید!

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار