سیاست‌گرایی در محیط دانشگاه‌ها مشکل اساسی در تشکل­‌های سیاسی است


سیاست‌گرایی در محیط دانشگاه‌ها مشکل اساسی در تشکل­‌های سیاسی است
تاریخ درج خبر : ۱۶ آذر ۱۳۹۵  

۱۳۹۵۰۶۱۷۰۰۱۱۸۲_photoaبه گزارش گیلان تایمز با بیان اینکه کار سیاسی دانشجویی با آفات و خطرات بسیاری مواجه است، اظهار کرد: فعالیت سیاسی دانشجویی نباید در قالب یک حزب سیاسی باشد زیرا ویژگی عنصر دانشجویی که غیر ماندگار در دانشگاه است با ویژگی یک عضو حزب سیاسی تفاوت دارد.

وی سن جوانی را ترکیبی از التهاب و قوام نیافتگی خواند و افزود: دانشجویان نباید تحت تاثیر شعارهایی که از پشتوانه تحلیلی کافی برخوردار نیستند قرار گیرند.

رئیس بسیج کارکنان دولت در گیلان مخالف‌خوانی، جنجال‌آفرینی و غلبه سیاست بر دین را از دیگر مخاطرات تشکل‌های سیاسی دانشجویی برشمرد و گفت: کسانی که با انگیزه­ای دین و با روحیه دینداری وارد سیاست می‌‌‌شوند اما پس از چندی غوغاهای سیاست چنان آنها را در خود فرو می‌­برد که از ماه‌های نخست دینداری نیز غفلت می‌کنند.

این مسؤول سیاست‌گرایی در محیط دانشگاه‌ها را یکی از مشکلات اساسی در تشکل­‌های سیاسی دانست و تصریح کرد: برخی مواقع به غفلت فلسفه‌ها­ی وجودی دانشگاه را اشتباه می‌­بینند، دانشگاه نیز مانند هر سازمان اجتماعی دیگر برای اهداف و اغراض خاصی تاسیس شده و مورد حمایت قرار می‌گیرد که در بین این اهداف، علم‌آموزی، دانش‌پژوهی و تربیت نیرو از نقش، محوری و محسوسی برخوردار است.

حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: کار سیاسی در محیط دانشجویی نباید سکوی قدرت فرد یا گروه تلقی شود زیرا اگر کار سیاسی در این مسیر باشد از هدف اصلی خود دور می‌ماند و سلامت و معصومیت حرکت دانشجویی را مخدوش می‌کند.

 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار