حمله داعش به مرکز پلیس سامرا خنثی شد


حمله داعش به مرکز پلیس سامرا خنثی شد
تاریخ درج خبر : ۱۴ دی ۱۳۹۵  

نیروهای حشد شعبی و نیروهای امنیتی عصر دوشنبه حمله داعش به شهر سامرا در ۴۰ کیلومتری جنوب تکریت در استان صلاح‌الدین را خنثی کرده و توانستند سه عامل انتحاری که به مرکز پلیس المتوکل حمله کرده‌ بودند را از پای درآورند.

 

 

 

به گزارش گیلان تایمز ، به نقل از سایت شبکه المیادین، نیروهای حشد شعبی (سرایا السلام) وابسته به مقتدی صدر و نیروهای امنیتی توانستند سه عامل انتحاری را که به یک مرکز پلیس حمله کرده و قصد تسلط بر شهر را داشتند، از پای درآورند. این در حالی است خبرگزاری اعماق وابسته به داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

منابع گفتند، اوضاع سامرا تحت کنترل است و نیروهای امنیتی در اطراف دو مرکزی که نیروهای داعش به آنجا حمله کردند مستقر هستند و نیز توانستند در جریان درگیری‌ها پنج گروگانی که از نیروهای امنیتی و یکی از آنها افسر بوده را آزاد کنند. این در حالی است که محمود خلف، فرماندار سامرا اخبار درباره گروگانگیری از سوی افراد مسلح را رد کرد.

نیروهای عراقی بعد از اینکه دو عامل انتحاری در حمله داعش با خودروی بمب‌گذاری شده در منطقه مطیبیجه در شرق سامرا را کشتند یک عامل انتحاری دیگر را که در مرکز پلیس المتوکل مخفی شده بود، محاصره کردند. حمله داعش ابتدا با انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در این منطقه آغاز شد و بعد دو گروه از افراد مسلح داعش به سمت مرکز پلیس امام و متوکل در شرق سامرا پیشروی کردند.

به گفته منابع، اما نیروهای عشایر و سرایا السلام به کمک نیروهای امنیتی آمده و حمله را خنثی کردند.

هلی‌کوپترهای ارتش نیز به کمک نیروهای امنیتی آمدند و دو عامل انتحاری در تبادل آتش با پلیس کشته و سومین عامل انتحاری خود را در داخل مرکز پلیس منفجر کرد.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک افسر پلیس گزارش داد که پنج مهاجم این حمله کشته شدند و تجهیزات نظامی به این شهر که در ۱۱۰ کیلومتری شمال بغداد است، اعزام شد.

صفاء التمیمی، یکی از رهبران سرایا السلام کشته شدن سه عامل انتحاری را که به مرکز پلیس حمله کرده‌ بودند، تایید کرد.

یک نیروی پلیس نیز اعلام کرد، هفت تن از مجمود نیروهای امنیتی در دو حمله افراد داعش که کمربندهای انتحاری به خود بسته بودند کشته شدند.

حملات در سامرا همزمان با مجموعه انفجارها و حملات انتحاری رخ داد که روز دوشنبه بغداد را لرزاند و ده‌ها قربانی بر جای گذاشت.

این در حالی است که شبکه سومریه نیوز عراق به نقل از سرلشگر عماد الزهیری، فرمانده عملیات سامرا گزارش داد که نیروهای امنیتی اوضاع امنیتی شهر را در کنترل دارند و در این شهر مقررات منع آمد و شد وضع شده است.

/ایسنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار