اصحاب رسانه نسبت به ارتقای دانش دینی اهتمام داشته باشند


اصحاب رسانه نسبت به ارتقای دانش دینی اهتمام داشته باشند
تاریخ درج خبر : ۱۸ دی ۱۳۹۵  

اصحاب رسانه نسبت به ارتقای دانش دینی اهتمام داشته باشند

به گزارش گیلان تایمز:

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: اصحاب رسانه باید نسبت به ارتقای دانش خود اهتمام داشته باشند و در این راستا می توانند از حقایق فلسفی، عرفانی، اخلاقی، حقوقی و دینی اسلام و معلومات قرآنی بهره بگیرند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، آیت الله زین العابدین قربانی در دیدار با اعضای کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان، با بیان اینکه اصحاب رسانه می توانند در ارتقای دین باوری و اعتقاد جامعه نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران موثر باشند، اظهار کرد: رسانه ها باور به اصالت انقلاب را ترویج کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به القای برخی از مطالب از سوی رسانه ها، افزود: اصحاب رسانه باید نسبت به ارتقای دانش خود اهتمام داشته باشند و در این راستا می توانند از حقایق فلسفی، عرفانی، اخلاقی، حقوقی و دینی اسلام و معلومات قرآنی بهره بگیرند، زیرا دین اسلام از جامعیت برخورار است.

وی انقلاب اسلامی را برگرفته از اسلام دانست و عنوان کرد: رسانه ها با استفاده از فرهنگ غنی و شفابخش اسلام در کنار بهره مندی از سایر منابع دینی از جمله نهج البلاغه و صحیفه سجادیه که دارای مفاهیم عرفانی و اخلاقی است، به تنویر افکار عمومی، هدایت جامعه و حل مشکلات بپردازند.

امام جمعه رشت خواستار انعکاس و ترویج فرهنگ درست سبک زندگی اسلامی در جامعه از سوی رسانه ها شد و اضافه کرد: تقوا، دین باوری، نیکوکاری، داشتن ایمان بالا، کمک به همنوع و محرومین و توجه به مشکلات و مسائل اقتصادی و توسعه علمی از جمله مواردی است که رسانه ها با توجه به معلومات دینی باید در نگارش آن بکوشند.

وی سعادت جامعه اسلامی را در گرو پیروی از ولایت فقیه دانست و خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به عنوان فقیه و عالم دینی در راس نظام هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تفاوت ماهوی رژیم طاغوت و نظام اسلامی، تصریح کرد: ایام الله دهه فجر این فرصت را ایجاد می کند تا رسانه ها به مقایسه انقلاب اسلامی با حکومت های گذشته و سایر انقلاب ها بپردازند و از این طریق ارزش ها و آرمان های انقلاب را برای جامعه تببین کنند.

آیت الله قربانی با تاکید بر لزوم فراگیری و حاکمیت فرهنگ الهی در دنیا، خاطرنشان کرد: امروز در دنیا بسیاری از افراد پذیرای اسلام هستند، اما برخی هنور با قرآن و فرهنگ اسلامی آشنایی ندارند لذا باید این فرهنگ را منتقل کنیم و رسانه ها وظیفه سنگینی دارند.

این کارشناس دینی با اشاره به پیشگامی جوانان مومن و عفیف ایران اسلامی در همه عرصه های علم و دانش، گفت: امروز درخشش مقتدرانه ایران دنیا را متعجب کرده است. البته مشکلاتی در کشور وجورد دارد، اما مشکلات و نقاط ضعف باید در کنار نقاط قوت بیان شود تا در جامعه اختلاف ایجاد نکند.

وی ایمان و دین باوری را پناهگاه انسان و عامل ایستادگی شهدا در مقابل دشمنان دانست و یادآور شد: جامعه به ارزش های دینی و اسلامی گرایش دارد لذا رسانه ها مردم را درگیر افکار و مسائل باطل و اختلاف برانگیز نکنند.

/منبع: ایسنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار