ملت ایران با گفتمان امام(ره) در مقابل استکبار جهانی ایستادگی می کند


ملت ایران با گفتمان امام(ره) در مقابل استکبار جهانی ایستادگی می کند
تاریخ درج خبر : ۱۸ دی ۱۳۹۵  

ملت ایران با گفتمان امام(ره) در مقابل استکبار جهانی ایستادگی می کند

به گزارش گیلان تایمز:

استاندار گیلان با بیان اینکه ملت ایران درس ایستادگی در برابر مستکبران و زورگویان را در مکتب معمار کبیر انقلاب آموختند، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران تحت تاثیر گفتمان مقاومت و گفتمان تعامل در مقابل استکبار جهانی ایستادگی می کند.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمدعلی نجفی در دیدار با اعضای کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی گیلان، با اشاره به قدرت رسانه در دنیای امروز، اظهار کرد: کسانی که از قدرت رسانه بهره مند می شوند، در ارائه اندیشه و عملکرد خود به افکار عمومی موفق تر هستند.

استاندار گیلان ابراز رسانه را قوی ترین سلاح رهبران جهان برای هدایت اتاق های فکر دانست و افزود: رسانه قدرت رصد دارد و هدایت جامعه را بر عهده می گیرد. در واقع امروز جنگ سخت کارآمد نیست و ابزارهای قدرت نرم دقیق تر عمل کرده و اندیشه ها را برهم می ریزد.

وی با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، تصریح کرد: رسانه ها می توانند به عنوان قدرت نرم در انتقال عقلانیت، انسانیت و ارزش های الهی متجلی در انقلاب اسلامی به جامعه نقش ایفا کنند.

نجفی رتبه نخست گیلان در بهبود فضای کسب و کار را مرهون امنیت و آرامش موجود در استان دانست و عنوان کرد: قطعا رسانه های استان در برقراری و تداوم این آرامش تاثیرگذار هستند لذا نباید با پرداختن به شایعات و بزرگنمایی کردن برخی مسائل، امنیت و آرامش را برهم زد.

استاندار گیلان با بیان اینکه دهه فجر فرصت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: رسانه ها می توانند با مرور و بازخوانی خاطرات انقلاب به تبیین و ترویج دستاوردهای ارزشی انقلاب و شجاعت و شهامت امام خمینی(ره) در مقابل استبداد و استکبار کمک کنند و به آشنایی نسل جوان با وقایع و حقایق انقلاب بپردازند.

وی با بیان اینکه ملت ایران درس ایستادگی در برابر مستکبران و زورگویان را در مکتب معمار کبیر انقلاب آموختند، گفت: امام راحل به تبیین گفتمان مقاومت در کنار گفتمان تعامل پرداخت لذا امروز جمهوری اسلامی ایران تحت تاثیر همین گفتمان ها در مقابل استکبار جهانی ایستادگی می کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به دیپلماسی دولت و راهبرد جدید نظام در مقابل استکبار جهانی، متذکر شد: امروز نقش ایران در معادلات منطقه غیر قابل انکار است و بدون ایران هیچ مشکلی حل نخواهد شد.

وی از رسانه ها خواست همواره با دقت و ذره بینی بر عملکردها نظارت داشته باشند و عنوان کرد: رسانه ها باید بدون تخریب و اعمال سلایق شخصی به نقد تاثیرگذار و منصفانه بپردازند و نشاط و امید که جزو شعارهای اصلی دولت و نظام است را در جامعه ایجاد کنند. قطعا دهه فجر فرصت مناسبی برای ایجاد شور و نشاط در مردم است.

/منبع:ایسنا گیلان

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار