منشور حقوق شهروندی به‌ زودی در تمامی ادارات کشور لازم الاجرا است


منشور حقوق شهروندی به‌ زودی در تمامی ادارات کشور لازم الاجرا است
تاریخ درج خبر : ۱۹ دی ۱۳۹۵  

منشور حقوق شهروندی به‌ زودی در تمامی ادارات کشور لازم الاجرا است

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه برنامه‌های اجرایی چون آموزش، اطلاع رسانی، نظارت و حمایت از حقوق شهروندی به وزارتخانه‌ها و استان‌ها ابلاغ شده است گفت: منشور حقوق شهروندی به‌زودی به‌عنوان قانون در تمامی ادارات کشور لازم الاجرا است.

به گزارش گیلان تایمز:

الهام امین‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در رابطه با حقوق شهروندی برنامه ریزی‌های متعددی در تهران انجام شده است اظهار داشت: برنامه ریزی‌های مدونی در رابطه با حقوق شهروندی به وزارتخانه‌ها و استان ارائه شده است.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه برنامه‌های اجرایی چون آموزش، اطلاع رسانی، نظارت و حمایت از حقوق شهروندی به وزارتخانه‌ها و استان‌ها ابلاغ شده است گفت: استان‌ها طبق برنامه ریزی‌های مذکور پیشنهادات ایده ها و عملکرد خود را به تهران ارائه می کنند.

امین زاده با تاکید بر اینکه گزارش عملکرد، پیشنهادات و ایده‌های استان‌ها در کمیته‌های هفت گانه بررسی و به صورت یک حرکت ملی آغاز می‌شود تصریح کرد: همانطور که در استان گیلان شاهد هستیم آموزش حقوق شهروندی برای بخش‌های اجرایی آغاز شده است.

وی از تصویب اجرای منشور حقوق شهروندی در امور اداری و شورای عالی امور اداری کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: منشور حقوق شهروندی در آینده‌ای نزدیک به‌عنوان قانون در تمامی ادارات کشور لازم الاجرا است.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر اینکه بر اساس این قانون، افراد در ادارات ۸ ساعت آموزش دیده و گواهی منشور حقوق شهروندی را دریافت می‌کنند بیان کرد: مردم به‌طور منظم رعایت حقوق شهروندی خود را در ادارات نظارت و رصد می‌کنند.

امین زاده با اشاره به اینکه مراجعه‌ای برای شکایات برنامه ریزی شده است و این شکایات از سوی هیئت رسیدگی به کارکنان دولت بررسی می‌شود خاطرنشان کرد: تلاش است در مکان‌های غیرقضایی و با روش‌های مبتنی بر حاکمیت به مشکلات مردم رسیدگی شود.

وی جایگاه گیلان در آموزش حقوق شهروندی را در رتبه ممتاز عنوان کرد و افزود: استان گیلان در حوزه آموزش پیش دبستانی و دبستان‌ها و آموزش کارکنان دولت از تمامی استان‌های کشور پیشاز و سرآمد است.

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی  با اشاره به اینکه اقداماتی که در مرکز در حال پیش بینی و برنامه ریزی است در گیلان آغاز شده است خاطرنشان کرد: عصر امروز با مربیان و استادان منشور حقوق شهروندی در گیلان دیدار می‌شود.

امین زاده تصریح کرد: اجرای منشور حقوق شهروندی باید با بسترسازی و فرهنگ سازی با الگوبرداری از اقدامات مطلوب و تاثیرگذار استان گیلان در تمامی استان‌های کشور اجرایی شود.

/منبع:تسنیم گیلان

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار