تولید چای در گیلان ۶۰ درصد افزایش یافته است/مطالبات صیادان استان تامین اعتبار شد


تولید چای در گیلان ۶۰ درصد افزایش یافته است/مطالبات صیادان استان تامین اعتبار شد
تاریخ درج خبر : ۱۹ دی ۱۳۹۵  

تولید چای در گیلان ۶۰ درصد افزایش یافته است/مطالبات صیادان استان تامین اعتبار شد

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تولید چای در گیلان ۶۰ درصد افزایش یافته است گفت: تولید چای در چندین سال گذشته در گیلان رو به نابودی بود و در حال حاضر ۴ هزار هکتار افزایش سطح زیر کشت چای را در استان داریم.

به گزارش گیلان تایمز:

محمدعلی نجفی ظهر امروز در کارگاه گفتمان‌سازی حقوق شهروندی در استانداری گیلان با اشاره به اینکه منشور حقوق شهروندی اقدامی هوشمندانه و با نگاه عمیق به حل مشکلات اجتماعی جامعه است اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی وعده‌ای بود که قبل از انتخابات مطرح شد و در همین دولت اجرا شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه حقوق شهروندی وظایف مردم به دولت، دولت به مردم و مردم نسبت به یکدیگر را مطرح می‌کند خاطرنشان کرد: به‌واسطه منشور حقوق شهروندی فضای مطلوبی در کشور در حال فراهم شدن است.

وی منشور حقوق شهروندی را مبتنی بر قانون اساسی عنوان کرد و افزود: گام‌های اساسی در رابطه با اجرای حقوق شهروندی در گیلان برداشته شده و امروز با قدرت، مطالبات مردم از دولت و دولت از مردم را در راستای حقوق شهروندی دنبال می‌کنیم.

نجفی دیدگاه سیاسی، تبلیغاتی و انتخاباتی نسبت به رونمایی از منشور حقوق شهروندی را ناجوانمردانه و به دور از انصاف دانست و تاکید کرد: این منشور مربوط به قشر خاصی از جامعه نیست و تمامی آحاد جامعه را در بر می‌گیرد.

استاندار گیلان طولانی شدن عملیات اجرایی در ساخت و سازهای شهری و جاده‌ای و تاخیر در پرداخت مطالبات کارکنان و پاکبانان را جزء حقوق شهروندی دانست و افزود: اگر پیمانکاران به‌جا و صحیح انتخاب شوند اینگونه مشکلات گریبان‌گیر جامعه نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امسال دولت ۱۴۶ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران را پرداخت کرده و ریالی به چایکاران بدهکار نیست خاطرنشان کرد: مدیران باید پیگیر کار مردم باشند و شرایط را برای رفاه مردم فراهم کنند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تولید چای در گیلان ۶۰ درصد افزایش یافته است تصریح کرد: تولید چای در چندین سال گذشته در گیلان رو به نابودی بود و در حال حاضر ۴ هزار هکتار افزایش سطح زیر کشت چای را در استان داریم.

نجفی اعلام “ملت از برجام خیری ندیدند” از یک تریبون مقدس را ناجوانمردانه عنوان و خاطرنشان کرد: افزایش فروش نفت و خرید قطعات هواپیما در شرکت هواپیمایی کشور و بهبود وضعیت اقتصادی چطور دیده نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مطالبات صیادان در استان گیلان که از ۱۰ سال قبل مانده بود در هفته گذشته تامین اعتبار شد تصریح کرد: امروز تریبون‌ها به امانت به دست مسئولان است و افراد با انصاف باید به ارائه آمار و ارقام صحیح بپردازند.

استاندار گیلان با اشاره به آمار بیکاری در گیلان و با بیان اینکه این آمار از سوی مرکز آمار ایران ارائه می‌شود بیان کرد: اینکه مشکل بیکاری در استان گیلان حل شده را بر زبان جاری نکردیم و تنها بر اساس آمار مطرح شده از سوی سازمان آمار کشور کاهش نرخ بیکاری را در استان اعلام کردیم.

نجفی تک تک کارکنان دولت و ماموران اجرایی گیلان را موظف به پیگیری حقوق شهروندی در استان دانست و افزود: باید در سطوح مختلف خود عامل اجرایی شدن منشور حقوق شهروندی در استان گیلان باشیم.

وی با تاکید بر اینکه مردم راستگویی را از مدیران و افرادی که تریبون مقدس را در اختیار دارند می‌آموزند اعلام کرد: باید انصاف داشته باشیم و اگر راست نگوئیم به‌طور حتم در کشور دچار آسیب، آشفتگی و ضرر می‌شویم.

استاندار گیلان با بیان اینکه چطور از یک تریبون مقدس بیان می‌شود که ازرش پول ملی کشور ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد کاهش یافته است افزود: چطور زمانی که نرخ ارز در کشور از ۸۰۰ تومان به ۴۰۰۰ هزارتومان رسید ساکت بودید و در حال حاضر با بهبود وضعیت اقتصادی کشور آمار نادرست را اعلام می‌کنید.

نجفی تصریح کرد: اگر نادرست صحبت کنیم و راست نگوئیم به طور حتم مردم و جوانان به درستی این مسائل را در جامعه متوجه می‌شوند؛ باید حقوق شهروندی در ابعاد مختلف را در تمامی سطوح جامعه گسترش دهیم.

/تسنیم گیلان

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار