آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود


آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود
تاریخ درج خبر : ۲۱ دی ۱۳۹۵  

امام جمعه موقت رشت:

آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود

امام جمعه موقت رشت آیت الله هاشمی را مورد وثوق امام راحل و محبوب ملت دانست و گفت: آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود و با دست خالی دستاوردی والا در عرصه سازندگی کشور کسب کرد.

حجت الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، با اشاره به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران آغاز نهضت امام(ره) علیه رژیم پهلوی، اظهار کرد: آیت الله هاشمی از معدود طلابی بود که با عشق و علاقه به راه امام هستی خویش را در طبغ اخلاص گذاشت و شکنجه های ساواک را به جان خرید، اما حتی یک قدم از مواضع انقلابی عقب نشینی نکرد.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی چه در مبارزات پیش از انقلاب و چه در مقامات متعدد پس از پیروزی انقلاب هرگز ثبات شخصیتش را از دست نداد، افزود: وقتی ایشان بعد از سال های جنگ اداره امور کشور را بدست گرفت، ایران در شرایط سختی بود، اما با کیاست و درایت توانست توفیقات ارزشمندی پیدا کند و کشور را در شرایط بالایی قرار دهد.

امام جمعه موقت رشت آیت الله هاشمی را جانشین امام و رهبری در اداره امور جنگ دانست و خاطرنشان کرد: اداره امور جنگ به عنوان یکی از مهمترین ارزش های فکری و عملی ایشان در خور تحسین است. پیام تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی از بسیاری از کشورها عظمت والا و توانمندی فوق العاده ایشان را نشان می دهد.

حجت الاسلام صدیق عربانی ایشان را مورد وثوق امام راحل و محبوب ملت دانست و گفت: آیت الله هاشمی شخصیتی عملگرا و عنصری کارآمد بود و با دست خالی دستاوردی والا در عرصه سازندگی کشور کسب کرد.

این کارشناس دینی هوش سرشار، اخلاص، آزادگی، اعتقاد به انقلاب و نظام و الفت و ادب نسبت به مقام معظم رهبری را از دیگر ویژگی های شخصیتی آیت الله هاشمی دانست و عنوان کرد: وحدت بین رهبر انقلاب و آیت الله هاشمی معنوی، ناگسستنی و مانا بود.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی «صبر» و تحمل را در عمل ترجمه کرد، یادآور شد: ایشان در صبر و استقامت چه در زندان های ساواک و چه در مقامات عالیه، یگانه بود و در مشکلات خم به ابرو نیاورد و همواره در کنار امام و رهبری ماند و الگویی انقلابی برای آحاد ملت شد.

امام جمعه موقت رشت آیت الله هاشمی را دشمن شناس و عالم به زمان دانست و اضافه کرد: ایشان کتاب عمیق و ارزشمند «سرگذشت فلسطین» را در دوران رژیم پهلوی تالیف کرد و لذا توسط ساواک دستگیر و زندانی شد. ما نیز باید دشمنی علیه دشمنان خدا را در دل بپرورانیم و دشمن شناس باشیم.

/منبع: ایسنا گیلان

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار