بهره مندی بیش از ۱۸۰۰ روستای گیلان از نعمت گاز


بهره مندی بیش از ۱۸۰۰ روستای گیلان از نعمت گاز
تاریخ درج خبر : ۱۲ بهمن ۱۳۹۵  

جمشید ظهیری مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از گازرسانی به ۸۰ روستای دیگر در دهه فجر امسال خبر داد.

 

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، ظهیری با اعلام این خبر اظهار داشت: برای گازرسانی به این روستاها بیش از ۳۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است و با پیوستن این روستاها به شبکه گاز، مجموع روستاهای گازدار بالای ۲۰ خانوار گیلان به ۱۸۶۹ روستا می‌رسد.

وی ادامه داد: ۸۰ روستای قابل‌افتتاح در دهه فجر درمجموع دارای ۷ هزار ۲۰۰ خانوار می‌باشند و با برخورداری این تعداد خانوار از نعمت گاز، مجموع خانوارهای روستایی گازدار استان به ۲۹۲ هزار خانوار می‌رسد.

ظهیری خاطرنشان ساخت: با افتتاح این روستاها، فاز اول پروژه بند «ق» با مجموع ۷۰۷ روستای بالای ۲۰ خانوار بهره‌مند از گاز به پایان رسیده و درصد بهره‌مندی گاز روستایی گیلان به حدود ۹۵ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به این موضوع که شرکت گاز استان گیلان از ابتدای سال تاکنون به ۲۸۰ روستا و ۷۴ واحد صنعتی گازرسانی کرده است گفت: این شرکت با اجرای پروژه‌های گازرسانی، مجموع مشترکین خود را به ۹۵۰ هزار مشترک افزایش داده است.

ظهیری همچنین بیان نمود: شرکت گاز گیلان پروژه گازرسانی به دو شهرک صنعتی کیشستان رشت و گوشلوندان فومن را با ظرفیت مصرف ۱۰ هزار مترمکعب در ساعت در دست اجرا دارد.

مدیرعامل گاز گیلان در پایان ابراز امیدواری کرد با توجه به بهره‌مندی ۹۸ درصدی مجموع خانوارهای استان از نعمت گاز طبیعی، در دهه فجر امسال ” جشن گیلان سبز” با حضور وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران برگزار گردد.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار