۲۷۰ مجروح و ۲ کشته در زلزله خراسان شمالی


۲۷۰ مجروح و ۲ کشته در زلزله خراسان شمالی
تاریخ درج خبر : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶  

خسارات زلزله به روستاهای خراسان رضویزلزله ۵٫۷ ریشتری خراسان شمالی که شب گذشته رخ داد، تاکنون ۲ کشته و ۲۷۰ مجروح برجای گذاشته است.

به گزارش گیلان تایمز ،‌ کولیوند سرپرست اورژانس کشور در این باره گفت: تعداد مصدومین این زلزله به ۲۷۰ نفر افزایش یافت که ۲۲۰ نفر از این مصدومین به صورت سرپایی درمان شدند و ۵۰ نفر نیز در بیمارستانهای امام علی بجنورد( ۴۵ نفر) ،بیمارستان پورسینا آشخانه (۳ نفر) و امام خمینی شیروان (۲ نفر) بسنری شدند.

وی بااشاره به عدم افزایش شمار قربانیان این حادثه، اظهار کرد: متاسفانه دو نفر  از روستای لنگر، خانم ۵۴ ساله و در روستای قره جه، دختر ۱۲ ساله  فوت شدند.

به گفته ، برق مناطق زلزله زده استان خراسان شمالی وصل شده و کلیه راههای سطح استان باز است و امداد رسانی با کمک نیروهای اورژانس و هلال احمر در حال انجام است.

براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک، از شب گذشته تا کنون ۲۴  پس لرزه در منطقه ثبت شده است.

ارایه خدمات سرپایی به ۱۵۰ نفر مجروحان از ساعات ابتدایی وقوع زلزله
دکتر افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر، در پی زلزله‌ای که شب گذشته در استان خراسان شمالی اتفاق افتاد، به ایسنا اظهارکرد: بر مبنای ارزیابی زیر ساخت‌های درمانی مناطق آسیب ندیده، به حدود ١۵٠ نفر از مجروحان خدمات سرپایی ارائه شد.
علیخانی در ادامه گفت: بر همین اساس هیچکدام از تیم‌های درمان اضطراری مستقر در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و گلستان که  به حالت آماده باش بودند، به منطقه آسیب دیده اعزام نشدند.
وی با تاکید بر ارائه خدمات امدادی به آسیب‌دیدگان، خاطرنشان کرد: از ساعات ابتدایی وقوع حادثه خدمات درمان اضطراری با توجه به نیاز آسیب‌دیدگان با اولویت خدمات بهداشت روان ارائه می‌شود.

 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار