سخنگوی دولت در رشت: هیئت دولت ۵۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه‌های رشت مصوب کرد‌


سخنگوی دولت در رشت: هیئت دولت ۵۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه‌های رشت مصوب کرد‌
تاریخ درج خبر : ۰۸ تیر ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

محمدباقر نوبخت ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با محوریت اقتصاد مقاومتی در استانداری گیلان اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به گیلان هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های زیربنایی گیلان اختصاص یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به پروژه‌های زیربنایی استان گیلان ۹۷ درصد آن جذب شده است افزود: می‌شد این اعتبار را به پروژه‌های جزئی اختصاص داد و هزاران پروژه در قالب آن تعریف کرد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سه ماه گذشته بیش از سه کیلومتر تونل از البرز عبور داده شد بیان داشت: تا سوت قطار شنیده نشود نمی‌توان فهمید برای ایجاد راه آهن چه کوه‌هایی سوراخ و حفاری شده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ریل گذاری راه آهن در استان گیلان انجام شده است خاطرنشان کرد: امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد انجام این کار بر زمین مانده باشیم و در ادامه نیز راه آهن گیلان به انزلی و آستارا نیز شکل گیرد.

وی با بیان اینکه هیئت دولت ۵۰ میلیارد تومان برای احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود مصوب کرد افزود: ۱۵ میلیارد تومان از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار، جذب دستگاه‌های مربوطه شد و طرح احیای این دو رودخانه از سوی دولت یک طرح ۵ ساله است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت ۵ تا ۶ مشکل اساسی دارند اذعان داشت: یکی از مشکلات، شیرابه سراوان است و مشکل دیگر فاضلاب‌ها و فاضلاب بیمارستان‌ها است.

معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: هر یک از دستگاه‌های اجرایی استان گیلان بخش مرتبط به خود را برای احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود انجام دهند.

تسنیم

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار