رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نائب رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران


رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نائب رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران
تاریخ درج خبر : ۱۰ تیر ۱۳۹۶  

گیلان ن تایمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

( وب دا) و بر اساس اعلام انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران؛ اعضای جدید هیات مدیره انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران با رای اعضای انجمن و به مدت سه سال با ترکیب زیر انتخاب شدند؛
– دکتر سید ابراهیم کتابچی؛ از تهران، رییس انجمن
– دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک؛ از گیلان، نائب رییس
– دکتر مسعود شیروانی؛ دبیر
– دکتر کاظم عباسیون؛ از تهران، عضو انجمن و رابط با جامعه جراحان
– دکتر مصطفی محسنی؛ از تهران، عضو انجمن و خزانه دار
– دکتر موسی تقی پور؛ از شیراز، عضو انجمن
– دکتر فیروز صالح پور؛ از تبریز، عضو انجمن
– دکتر مسیح صبوری؛ از اصفهان، عضو انجمن
– دکتر احمد صفایی یزدی؛ از مشهد، عضو انجمن
بی شک، قرار گرفتن گیلان (پس از ۶٠ سال از زمان تاسیس) در کنار استان هایی مانند: تهران، شیراز، تبریز، اصفهان و مشهد، نوید بخش توسعه علوم پزشکی در این استان، بخصوص در رشته جراحی مغز و اعصاب است. در این زمینه، وجود تشکل‌های علمـی در گسترش دانش و انتقال تجربه های علمی بسیار اثر گذار می باشد و در صورت توجه و بکارگیری، می تواند راه گشای حل بسیاری از معضلات پزشکی در کشور باشد.
گفتنی است؛ رشته‌ جراحی‌ مغز و اعصاب‌ در ایران‌ حدود هفت دهه قبل‌ توسط‌ دو تن‌ از اساتید این‌ رشته‌؛ پروفسور نصرت‌الله‌ عاملی‌ و پروفسور ابراهیم‌ سمیعی‌ (عموی پروفسور مجید سمیعی)، براساس‌ استانداردهای‌ روز دنیا پایه‌گذاری‌ شد. اکنون‌، با گذشت‌ حدود شش دهه‌ از تأسیس‌ انجمن ‌جراحی‌ مغز و اعصاب‌ ایران‌، این‌ انجمن‌ با داشتن‌ بیش‌ از ۵۰۰ عضو فعال‌ که‌ عموماً فارغ‌التحصیل‌ از دانشگاه‌های‌ ایران‌ می‌باشند، از نظر علمی‌ و عملی می تواند جایگاه شایسته ای در عرصه بین المللی داشته باشد‌. این‌ انجمن‌ در سال‌ ۱۹۶۵ به‌ عضویت‌ فدراسیون‌ جهانی‌ انجمن های‌ جراحی مغز و اعصاب‌، در آمد.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار