بچه ماهیان در سفیدرود رها شدند


بچه ماهیان در سفیدرود رها شدند
تاریخ درج خبر : ۲۷ تیر ۱۳۹۶  

به گزارش گیلان تایمز،

بچه  ماهیان در بخش پارک ملی بوجاق رودخانه سفیدرود رها شدند.

جواهردشتی سرپرست اداره پارک ملی خشکی دریایی بوجاق گفت:هر ساله پس از پایان عملیات صید ماهیان رود کوچ در رودخانه های استان گیلان با هدف استحصال تخم و تکثیر بچه‌ماهیان توسط اداره کل شیلات و همکاری و مساعدت اداره کل حفاظت محیط زیست از نیمه دوم تیرماه بچه ماهیان با توجه به استعداد رودخانه‌ها با رویکرد بازسازی و تقویت ذخایر دریا در رودخانه های استان رهاسازی می‌شوند.

وی اضافه کرد:مهمترین رودخانه جهت صید و رهاسازی در حوزه جنوبی دریای خزر سفیدرود است.

سرپرست اداره پارک ملی خشکی دریایی بوجاق ادامه داد:امسال اداره پارک ملی رهاسازی بچه ماهیان را با حضور جوامع محلی بهره‌بردار و حاشیه‌نشین و جمعی از صیادان و مامورین یگان منابع آبزیان و کارشناسان اداره شیلات و واحد تکثیر اجرا کرد.

سرپرست اداره پارک ملی خشکی دریایی بوجاق تصریح کرد:ایجاد روحیه تعامل و مشارکت جوامع محلی و صیادان در همکاری و مساعدت با محیط‌بانان در امر حفاظت رودخانه و دریا و باور داشتن به این موضوع که هرگونه کمک به احیا و غنا آبزیان نهایتا موجب رونق بخشیدن به اقتصاد منطقه و خود آنان خواهد بود از اهداف و رویکرد مهم در اجرای این برنامه است.

وی آگاهی‌رسانی و آشنایی صیادان و جوامع محلی با اهداف حفاظتی سازمان مطبوع قوانین پارک‌های ملی و بازسازی و تقویت ذخایر ارزشمند ماهیان دریای خزر از گونه ای ماخیان استخوانی و غضروفی از دیگر اهداف این برنامه بوده است. 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار