تقدیم طرح تفحص از سازمان اوقاف به هیئت‌رئیسه مجلس

Spamcheckr.com
This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com


تقدیم طرح تفحص از سازمان اوقاف به هیئت‌رئیسه مجلس
تاریخ درج خبر : ۱۱ مرداد ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

 

محمد‌علی پور‌مختار نماینده مردم کبودر‌آهنگ در مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف در مجلس خبر داد و گفت: این طرح پس از تعطیلات مجلس تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از سازمان اوقات بیش از ۱۸ امضا دارد، افزود: قرار است پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه، نسبت به جمع‌آوری بیشتر امضاها اقدام شود و با توجه به فضا و نظر نمایندگان در این مورد، امکان افزایش تعداد امضاهای این طرح به ۱۰۰ امضا وجود دارد.

نماینده مردم کبودر‌آهنگ در مجلس به تذکر کتبی به سیدرضا صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره و تأکید کرد: تذکر بنده و محمد کاظمی نماینده مردم ملایر در صحن علنی مجلس به وزیر ارشاد مبنی بر نظارت دقیق بر مدیریت سازمان اوقاف و همچنین بر در‌آمدها و هزینه‌کرد، نحوه مدیریت موقوفات و همچنین رسیدگی به نارضایتی عمومی مردم قرائت شد، اما تاکنون وزیر پاسخی به این تذکر نداده‌ است.

پورمختار درباره محور‌های طرح تفحص از سازمان اوقاف، اظهار داشت: نحوه مدیریت سازمان اوقاف، نحوه تعامل مسئولان این سازمان با مردم، پاسخ‌گو نبودن مسئولان این سازمان به مردم و حتی نمایندگان مجلس و کم توجهی در اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی از جمله محور‌های این تحقیق و تفحص است.

نماینده مردم کبودر‌آهنگ تصریح کرد: نحوه هزینه‌کرد در‌آمد موقوفات و همچنین نحوه هزینه‌کرد و سرمایه‌گذاری این در‌آمد‌ها، کم‌توجهی به نظر واقفین، موقوفات بلا‌استفاده و عدم همکاری در مورد تبدیل به احسن موقوفات از جمله دیگر محور‌های تفحص در این طرح است.

تسنیم

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار