تقدیم طرح تفحص از سازمان اوقاف به هیئت‌رئیسه مجلس


تقدیم طرح تفحص از سازمان اوقاف به هیئت‌رئیسه مجلس
تاریخ درج خبر : ۱۱ مرداد ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

 

محمد‌علی پور‌مختار نماینده مردم کبودر‌آهنگ در مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف در مجلس خبر داد و گفت: این طرح پس از تعطیلات مجلس تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از سازمان اوقات بیش از ۱۸ امضا دارد، افزود: قرار است پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه، نسبت به جمع‌آوری بیشتر امضاها اقدام شود و با توجه به فضا و نظر نمایندگان در این مورد، امکان افزایش تعداد امضاهای این طرح به ۱۰۰ امضا وجود دارد.

نماینده مردم کبودر‌آهنگ در مجلس به تذکر کتبی به سیدرضا صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره و تأکید کرد: تذکر بنده و محمد کاظمی نماینده مردم ملایر در صحن علنی مجلس به وزیر ارشاد مبنی بر نظارت دقیق بر مدیریت سازمان اوقاف و همچنین بر در‌آمدها و هزینه‌کرد، نحوه مدیریت موقوفات و همچنین رسیدگی به نارضایتی عمومی مردم قرائت شد، اما تاکنون وزیر پاسخی به این تذکر نداده‌ است.

پورمختار درباره محور‌های طرح تفحص از سازمان اوقاف، اظهار داشت: نحوه مدیریت سازمان اوقاف، نحوه تعامل مسئولان این سازمان با مردم، پاسخ‌گو نبودن مسئولان این سازمان به مردم و حتی نمایندگان مجلس و کم توجهی در اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی از جمله محور‌های این تحقیق و تفحص است.

نماینده مردم کبودر‌آهنگ تصریح کرد: نحوه هزینه‌کرد در‌آمد موقوفات و همچنین نحوه هزینه‌کرد و سرمایه‌گذاری این در‌آمد‌ها، کم‌توجهی به نظر واقفین، موقوفات بلا‌استفاده و عدم همکاری در مورد تبدیل به احسن موقوفات از جمله دیگر محور‌های تفحص در این طرح است.

تسنیم

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار