مدیرکل فنی وحرفه‌ای استان گیلان:طرح ملی آموزش‌های تخصصی درحین کار دراستان گیلان اجرایی می‌شود


مدیرکل فنی وحرفه‌ای استان گیلان:طرح ملی آموزش‌های تخصصی درحین کار دراستان گیلان اجرایی می‌شود
تاریخ درج خبر : ۱۴ مرداد ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

رحیم عطایی‌پور در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی (ره) این شهر، اظهار داشت: استان گیلان ظرفیت‌های زیادی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دارد.

وی با اشاره به اینکه جوانان با بهره‌گیری از مهارت‌های لازم می‌توانند به شغل‌های با کرامت دست یابند بیان داشت: ۲۲ مرکز آموزشی دولتی در استان گیلان در حال فعالیت است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان گیلان با بیان اینکه در سال ۹۶ دو طرح ملی در استان در حال اجرا است عنوان داشت: کارورزی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی یکی از این طرح‌های ملی است.

عطایی‌پور با اشاره به اینکه طرح ملی دیگر در حال اجرا در استان گیلان، آموزش‌های تخصصی در حین کار است گفت: با این آموزش می‌توان به یک شغل پایدار دست یافت تا یک آینده شغلی مطمئن برای جوانان ایجاد شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای گیلان با بیان اینکه جوانان می‌توانند با استفاده از آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های شغلی خود را افزایش دهند افزود: در مراکز فنی و حرفه‌ای، خدمات مشاوره‌ای و مهارت آموزی به افراد مختلف ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان در مهارت‌های فنی و حرفه‌ای جایگاه بسیار مناسبی دارد عنوان داشت: استان گیلان همیشه در ترکیب تیم ملی برای شرکت در مسابقات بین المللی فنی و حرفه‌ای نماینده دارد.

عطایی‌پور با اشاره به اینکه استان گیلان ۳ دوره پیاپی است که در ترکیب تیم ملی برای شرکت در مسابقات جهانی نماینده دارد بیان داشت: امسال در مسابقات بین المللی کشور امارات، یک نماینده از استان گیلان حضور دارد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان گیلان با بیان اینکه در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای می تواند موثر عمل کند اظهار داشت: طرح‌های مهارتی در روستا می‌تواند بر روی اشتغال روستائیان موثر واقع شود.

تسنیم

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار