کاهش قابل ملاحظه دما، وزش باد و بارندگی شدید در گیلان


کاهش قابل ملاحظه دما، وزش باد و بارندگی شدید در گیلان
تاریخ درج خبر : ۰۹ مهر ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

در اخطاریه شماره ۱۶ هواشناسی گیلان یکشنبه ۰۹/۰۷/۹۶ ” کاهش قابل ملاحظه دما، وزش باد و بارندگی شدید/گاهی خیلی شدید” پیش بینی شده است.

نقشه های هواشناسی نشان دهنده تقویت توده هوای سرد و بارش زا بتدریج از دوشنبه در منطقه است. براین اساس مه آلودبودن هوا، کاهش محسوس دما (۸ تا ۱۲ درجه سلسیوس)، بارندگی و وزش باد (شدید/گاهی خیلی شدید)، احتمال رعدوبرق و تگرگ تا اواخر هفته مورد انتظار می باشد.

قابل ذکر است با توجه به کاهش دما، بارش برف در ارتفاعات (بالای ۲۵۰۰ متر) دور از انتظار نمی باشد. تمرکز بارش ها ابتدا نواحی غربی و به تدریج در نواحی مرکزی و شرقی استان بارندگی طی سه شنبه و چهارشنبه از شدت بیشتری برخوردار است. سرعت وزش باد در بعضی نقاط، به ویژه نواحی ساحلی شدید یا خیلی شدید بنابراین: بخش های مختلف کشاورزی اقدامات لازم را به عمل آورند. با توجه به پیش بینی بارش شدید، احتمال رانش و لغزش در مناطق کوهستانی و دامنه ها دور از انتظار نیست.
توصیه می شود از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری نمایند. آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها پیش بینی می شود. دریا مواج و طوفانی پیش بینی می شود. همچنین بخش های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، سازمان راهداری، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل و نقل، پلیس راه و راهور و شهرداری ها و … با توجه به اخطاریه صادره تمهیدات لازم را به عمل آورند و توصیه های کارشناسی خود را صادر نمایند. شایان ذکر است هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار