نشست رؤسای دانشگاه های دولتی استان در دانشگاه گیلان


نشست رؤسای دانشگاه های دولتی استان در دانشگاه گیلان
تاریخ درج خبر : ۲۹ مرداد ۱۳۹۴  

به گزارش گیلان تایمز ،نشست رؤسای دانشگاه های دولتی استان دیروز (سه شنبه ۱۳۹۴/۵/۲۷) در اتاق شورای حوزه ریاست دانشگاه گیلان برگزار شد.

9818IMG_3400_1

 

 

به گزارش گیلان تایمز ،نشست رؤسای دانشگاه های دولتی استان دیروز (سه شنبه ۱۳۹۴/۵/۲۷) در اتاق شورای حوزه ریاست دانشگاه گیلان برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان ضمن خیر مقدم به رؤسای دیگر دانشگاه های دولتی استان، خواستار ایجاد هماهنگی بیشتر میان دانشگاه های استان برای شناخت بهتر مسائل و ارائه راهکار مناسب برای مشکلات پیش روی آموزش عالی استان شد. رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به وجود ظرفیت بالای توسعه در آموزش عالی استان، خواستار ایجاد زیرساخت های آموزشی و پژوهشی مناسب و توسعه آموزش عالی استان شد. ایشان در ادامه بر اهمیت مدیریت مناسب و نظارت بر مسائل فرهنگی، علمی و آموزشی تأکید کرد.
دکتر رضی در پایان ضمن اشاره به مکلف شدن دستگاه های دولتی به اختصاص یک درصد از بودجه خود به امر پژوهش، بر اهمیت برنامه ریزی برای جذب این اعتبار با عنایت به بخشنامه استاندار محترم گیلان تأکید کرد.
در ادامه نشست دکتر انوش برزیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه گیلان و استقبال از ایده ایجاد شورای هماهنگی رؤسای دانشگاه های استان، ایجاد این شورا را باعث انسجام بیشتر میان دانشگاه های استان دانست.
در ادامه جلسه دکتر آرش بهار رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران، دکتر عباس صادقی رئیس دانشگاه علمی کاربردی و دکتر خدیجه گلین مقدم رئیس دانشگاه فرهنگیان استان گیلان به بیان نظرات و پیشنهادها خود در جهت شکل گیری و نحوه عملکرد این شورا پرداختند و مقرر شد آئین نامه شورای هماهنگی آموزش عالی استان تهیه و به تصویب برسد.
در پایان این نشست نیز تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه گیلان و دانشگاه علوم پزشکی گیلان با هدف تحقق آرمان های نقشه جامع علمی کشور و با موضوعاتی همچون اجرای طرح های پژوهشی و فناوری مشترک، استفاده از ظرفیت های علمی و اجرایی متقابل،تأسیس شرکت های دانش بنیان و توسعه همکاری های مشترک ملی و بین المللی به امضای رؤسای دو دانشگاه رسید.

 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار