بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید


بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید
تاریخ درج خبر : ۲۲ آبان ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

مجسمه های بزرگ از دوران باستان ساخته می شدند. مجسمه ابوالهول بزرگ که توسط مصری های امپراتوری قدیم ساخته شد، ۲۰ متر ارتفاع دارد و هنوز هم یکی از بزرگترین مجسمه ها در جهان است. در طول ۳۰ سال گذشته، جهان شاهد ساخت مجسمه های حتی بلندتر و بزرگتری هم بوده است. فهرستی از بزرگترین مجسمه های کنونی در جهان را در اینجا آورده ایم.
۷٫ رودینا مات (۱۰۲ متر)
بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید
مجسمه رودینا مات در کیف اوکراین واقع شده و بر اساس نمادی در جنگ جهانی دوم برای بسیج کردن مردم شوروی، مدل سازی شد. ساخت این مجسمه از جنس فولاد ضد زنگ در سال ۱۹۸۱ به پایان رسید و با ۶۲ متر قد، در بالای ساختمان موزه ای قرار گرفته و ساختار کلی آن به ۱۰۲ متر و وزن آن به ۵۶۰ تن می رسد.

۶٫ امپراتورها یان و هوانگ (۱۰۵ متر)

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید
مجسمه دو امپراتور یان و هوانگ در طول دوره ای ۲۰ ساله درون کوهی کنده کاری و در سال ۲۰۰۷ تکمیل شد. این مجسمه ۱۰۶ متر قد دارد و دو تن از نخستین امپراتورهای چینی به نام های یان دی و هوانگ دی را به تصویر می کشد. این کوه نزدیک شهر ژنگژو واقع شده است.

۵٫ مجسمه گوان یین (۱۰۸ متر)

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

مجسمه ۱۰۸ متری بوداسف گوان یین در ساحل جنوبی جزیره چینی هاینان واقع شده است. این مجسمه سه وجه دارد که یک طرف آن رو به جزیره و دو طرف دیگر رو به دریای جنوبی چین قرار گرفته است.  ساخت این مجسمه ۶ سال طول کشید و در سال ۲۰۰۵ به اتمام رسید.


۴٫ مجسمه مسیح (۱۱۰ متر)

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

ساخت این زیارتگاه در پرتغال که از تندیس مشهور مسیح در ریو دو ژانیرو الهام گرفته شده، در سال ۱۹۵۹ پس از ۱۰ سال به پایان رسید. قد این مجسمه تقریباً هم اندازه با مدل مشهور آن در برزیل است (۲۸ متر)، ولی روی ساختار بلند ۸۲ متری به شکل دروازه قرار گرفته و ارتفاع کلی این بنا به ۱۱۰ متر می رسد. در پایین مجسمه، محلی وجود دارد که می توان از طریق آن نمایی پانورامیک از شهر لیسبون را تماشا کرد.


۳٫ یوشیکو دایبوتسو (۱۲۰ متر)

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

مجسمه یوشیکو دایبوتسو در شهر یوشیکو در ژاپن واقع شده است. ساخت این پیکر که سومین مجسمه بزرگ جهان است، در سال ۱۹۹۵ به اتمام رسید و ارتفاع مجموع آن ۱۲۰ متر است. بازدیدکنندگان مجسمه بودا می توانند از آسانسوری برای بالا رفتن از آن استفاده کنند. این مجسمه برنزی نمایانگر آمیتابا بودا است، و همچنین با نام یوشیکو آرکادیا هم شناخته می شود.


۲٫ لایکیون ستکیار (۱۳۰ متر)

بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید

لایکیون ستکیار با ارتفاع ۱۳۰ متر (شامل تخت پادشاهی ۱۳٫۵ متری) دومین مجسمه بلند جهان است. این مجسمه در بالای تپه های پو کوانگ نزدیک شهر مونیوا در مرکز میانمار ساخته شد. در پایین آن، بزرگترین مجسمه خم شده بودا قرار گرفته است. لایکیون ستکیار در سال ۲۰۰۸، و مجسمه خم شده در سال ۱۹۹۱ تکمیل شد.


۱٫ معبد بهار بودا (۱۵۳ متر)

 بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید
معبد بهار بودا بزرگترین مجسمه در جهان است به طوری که ارتفاع کلی این بنا ۱۵۳ متر است. ساخت معبد بهار بودا درست زمانی آغاز شد که مجسمه های بودا در بامیان توسط طالبان در افغانستان تخریب شد. ساخت این مجسمه در سال ۲۰۰۸ تکمیل شد و نمایانگر وایروکانا بودا است.
در تصویر زیر می توانید تندیس معبد بهار بودا را در مقایسه با مجسمه آزادی در آمریکا، مام میهن فرامی‌خواند در روسیه و تندیس مسیح در برزیل مشاهده کنید.
 بزرگترین مجسمه های جهان را بشناسید
برترینها

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار