مدیرکل امور مالیاتی گیلان: کارکرد اصلی نظام مالیات بر ارزش افزوده شفافیت در اقتصاد است


مدیرکل امور مالیاتی گیلان: کارکرد اصلی نظام مالیات بر ارزش افزوده شفافیت در اقتصاد است
تاریخ درج خبر : ۲۲ آبان ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

جواد انوری در نسیت بررسی راهکارهای پیشنهادی برای اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده، اظهار کرد: یکی از کارکردهای اصلی نظام مالیات بر ارزش افزوده شفافیت در اقتصاد از طریق شناسایی زنجیره تولید و توزیع کالاها و ممانعت از پرداخت مالیات های مضاعف در فرآیند تولید و فروش می باشد.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان، با تاکید بر اینکه اجرای کامل قانون مالیات بر ارزش افزوده یکی از مهمترین راهکارهای نظام مالیاتی کشور در مقابله با فرار مالیاتی است، گفت: مالیات بر ارزش افزوده پایه مالیاتی گسترده ای دارد و موجب شفاف سازی مبادلات و در نتیجه شناسایی بخش پنهان اقتصاد می شود.

وی احترام به مودیان، اعتمادآفرینی، تحقق درآمدهای مالیاتی و مبارزه با فرارمالیاتی را از اهداف و برنامه های سازمان امور مالیاتی دانست و خاطرنشان کرد: در نظام مالیات بر ارزش افزوده هیچگونه مالیات مضاعف از کالا و خدمات دریافت نمی گردد.

دلخوش، نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان و دست اندرکاران برگزاری این برنامه، گفت: در حال حاضر حدود ۴۵ درصد اقتصاد ما زیرزمینی است که می بایست طوری قانونگذاری صورت گیرد تا جلوی فرار مالیاتی گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه امروز در تمام دنیا دولت ها هزینه های خود را از طریق مالیات تامین می کنند، یادآور شد: ما باید به سمتی حرکت کنیم که وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش دهیم.

دلخوش، خواستار شد تا پیش از تصویب نهایی اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده در صحن مجلس شورای اسلامی، باز هم اگر پیشنهادی در این خصوص وجود داشت به صورت مکتوب به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام شود.

ایسنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار