ساخت تصفیه خانه فاضلاب به روش اس.بی.آر برای نخستین بار در ایران


ساخت تصفیه خانه فاضلاب به روش اس.بی.آر برای نخستین بار در ایران
تاریخ درج خبر : ۲۳ آبان ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

طرح تصفیه   خانه فاضلاب به روش اس.بی.آر با حضور مدیرکل دفتر استانداردها و طرح های آب و آبفای وزارت نیرو، دبیر اول سفارت کره جنوبی در ایران، مدیران بانک های ووری، توسعه، کی.اگزیم و مدیران عالی رتبه شرکت دیلیم کره جنوبی در مسکن مهر شهرستان آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید.

تقی عبادی، مدیرکل دفتر استانداردها و طرح های آب و آبفای وزارت نیرو در این مراسم، با تاکید بر تعاملات خوب و سازنده کشورهای ایران و کره جنوبی در زمینه   های مختلف، گفت: ایران این ظرفیت را دارد تا ۲۴ میلیارد دلار تعاملات اقتصادی با کره جنوبی داشته باشد.

وی افزود: هم اکنون ایران در بخش آب و فاضلاب دو میلیارد دلار پروژه برای همکاری با شرکت دیلیم کره جنوبی تعریف کرده است.

این مقام مسئول، با بیان اینکه شرکت های دیلیم و کی.تی دو شرکت قوی و زیرمجموعه وزارت محیط زیست کره جنوبی هستند، تصریح کرد: طرح ساخت تصفیه   خانه فاضلاب به روش اس.بی.آر برای نخستین   بار در ایران به صورت پایلوت توسط متخصصان کره ای در مسکن مهر آستانه اشرفیه اجرا شده است.

مدیرکل دفتر استانداردها و طرح های آب و آبفای وزارت نیرو خاطرنشان کرد: پساب حاصل از این تصفیه   خانه هیچ خطری برای محیط زیست و ساکنان شهرستان ندارد.

عبادی، با اشاره به اینکه تمامی مراحل طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی تصفیه   خانه مذکور توسط کارشناسان ارشد شرکت های دیلیم و کی.تی انجام شده است، تصریح کرد: هزینه   های اجرای این طرح نیز بر عهده کره ای ها می باشد.

وی اضافه کرد: ساخت تصفیه   خانه های پراکنده به جای تصفیه خانه های متمرکز یکی از رویکردهای اصلی وزارت نیرو در حوزه ساماندهی فاضلاب روستاهاست.

عبادی، با بیان اینکه در بازدید کارشناسان کره ای از مناطق مختلف ایران، نگاه و نگرش آنان نسبت به توانمندی‌های بخش آب و فاضلاب کشور تغییر کرده است، افزود: ما شناخت خوبی نسبت به اینکه آنان در چه بخش هایی می‌توانند به ما کمک کنند، پیدا کرده ایم و بر این اساس در بخش‌هایی که کره ای ها قابلیت   های بالاتری نسبت به ما دارند از آنها استفاده می کنیم.

تیجون بک، مدیر بانک کی.اگزیم کره جنوبی نیز، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع ایرانیان، گفت: جمهوری اسلامی ایران کشور دوست و متحد کره جنوبی در قاره آسیا و منطقه حساس خاورمیانه است.

وی با تاکید بر اینکه کشور کره از تکنولوژی بالا و جدیدی در احداث سیستم های تصفیه فاضلاب برخوردار است، تاکید کرد: شرکت های کره ای برای توسعه ایران، مشارکت و تلاش خواهند کرد.

تیجون بک یادآور شد: مدیران بانک های کره ای در کشور ایران حضور دارند تا برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اعلام آمادگی کنند.

ایسنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار