حیوانات کوچک جثه در تله‌های نایلونی تلف می‌شوند


حیوانات کوچک جثه در تله‌های نایلونی تلف می‌شوند
تاریخ درج خبر : ۲۴ آبان ۱۳۹۶  

حیوانات کوچک جثه در پارک ملی بوجاق در تله‌های نایلونی تلف می‌شوند.

به گزارش گیلان تایمز، رحمان پورحسین گفت: با اتمام فصل کشاورزی، عده‌ای فرصت‌طلب اقدام به تله‌هایی نایلونی در ارتفاع کم و نزدیک زمین در شالیزارها می‌گذارند که حیوانات مختلف کوچک جثه در عبور از آن مسیر به دام افتاده و اکثرا تلف می‌شوند.

وی افزود: نیروهای حوزه پارک ملی بوجاق در هر روز به‌صورت منظم اقدام به پایش مناطق تحت حفاظت خود کرده و در صورت رویت برخورد قاطع خواهند داشت. 

پور حسین خاطرنشان کرد:در دو روز اخیر مواردی از این نوع دام‌گذاری رویت و جمع آوری شد و خوشبختانه حیواناتی که به دام افتاده بودند، پس از اطمینان از سلامتیشان ازادسازی شدند.

وی گفت: یک بهله سنقر،یک قطعه چکاوک، دو عدد لاکپشت که گرفتار شده بودند، آزادسازی شدند.

سرپرست پارک ملی بوجاق کیاشهر در ادامه  وجود کومه‌های شکار و صیادی غیرمجازی که در سطح پارک ملی بوجاق کیاشهر احداث می‌شوند، از دغدغه های زیست محیطی این پارک محسوب می شوند و امروز بیش از ۲۰بای کومه نما در این اکوسیستم ارزشمند، تخریب شدند.

وی افزود: طبق هماهنگی های به عمل آمده و اخذ دستور قضایی جهت تخریب کونه های صیادی و شکار غیرمجاز، مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی بوجاق با همکاری فرماندهی یگان مرزبانی بندر کیاشهر، یگان حفاظت آبزیان شیلات و کلانتری کیاشهر اقدام به تخریب و جمع آوری کومه‌ها کردند.

پورحسین گفت: در این عملیات بیش از ۲۰ باب کومه تخریب شد و ۱۶۳ رشته تور زیر آبی ، ۵۰ رشته تور ماهیان غضروفی و خاویاری ، ۸ حلقه تیوپ صیادی و ۶ دستگاه چنگک تور کشف و ضبط شد.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار