امشب؛ نخستین کامیون کمک های مردمی به کرمانشاه ارسال می شود 


امشب؛ نخستین کامیون کمک های مردمی به کرمانشاه ارسال می شود 
تاریخ درج خبر : ۲۴ آبان ۱۳۹۶  

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به ارسال کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه گفت: نخستین کامیون کمک‌رسانی مردم گیلان متشکل از اقلام ضروری امشب به سمت کرمانشاه اعزام می‌شود.

به گزارش گیلان تایمز، سردار محمد عبدالله پور در جمع خبرنگاران ضمن عرض تسلیت به بازماندگان زلزله غرب کشور، اظهار کرد: در پی حادثه غم‌انگیز زلزله کرمانشاه مردم گیلان با حضور در پایگاه‌های مقاومت اقدام به کمک‌رسانی به حادثه دیدگان غرب کشور کردند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به در اختیار قرار دادن کامیون های حمل اقلام ضروری در اختیار هلال احمر گیلان، افزود: مردم نوعدوست گیلان می توانند جهت کمک به زلزله زدگان غرب کشور کمک های خود نظیر چادر، پتو، خشکبار، کنسرو و آب معدنی را تحویل پایگاه های مقاومت دهند تا با تجمیع اقلام مصرفی به غرب کشور اعزام گردد.

وی با اشاره به اعزام نیروهای متخصص امدادی، نیروی انسانی و تجهیزات به مناطق حادثه‌دیده غرب کشور گفت: نخستین کامیون کمک‌رسانی مردم گیلان متشکل از اقلام ضروری امشب به سمت کرمانشاه اعزام می‌شود.

سردار عبدالله پور با اشاره به اشتیاق مردم گیلان در کمک‌رسانی به زلزله زدگان غرب کشور، تصریح کرد: بسیج مردمی گیلان بار دیگر خاطرات کمک‌رسانی در دوران دفاع مقدس را زنده کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با یادآوری زلزله سال ۱۳۶۹ رودبار، گفت: مردم گیلان به واسطه تجربه تلخ زلزله رودبار، از عمق وجودشان با مردم حادثه‌دیده استان کرمانشاه همدردی می کنند و علاوه بر کمک به آنها برای کاهش آلام بازماندگان برایشان از درگاه ایزد منان دعا می‌کنند.

گفتنی است؛ ‌زلزله‌ای به‌بزرگی ۷٫۳ ریشتر شامگاه یکشنبه، ۲۱ آبان استان کرمانشاه و بخش هایی از غرب ایران و شمال عراق را لرزاند؛ شدت این زمین‌لرزه به‌حدی بود که در اغلب استان‌های کشور احساس شد.

 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار