فرماندار شفت در شورای اداری: نوسازی شالیزارها به افزایش تولید برنج و رونق اقتصادی کمک می‌کند


فرماندار شفت در شورای اداری: نوسازی شالیزارها به افزایش تولید برنج و رونق اقتصادی کمک می‌کند
تاریخ درج خبر : ۲۶ آبان ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

محمدرضا محسنی در نشست شورای اداری شهرستان شفت ضمن تسلیت دهه آخر صفر جان باختن هموطنانمان در زلزله کرمانشاه، اظهار کرد: مسئول اصلی جمع‌آوری کمک‌های مردمی در شفت جمعیت هلال احمر این شهرستان است و امیدواریم همگام با ملت بزرگ ایران و با حفظ فضای همدلی در کنار بازماندگان باشیم .

وی، با بیان اینکه نشست شورای اداری شهرستان برای تبیین سیاست‌های اصلی دولت تشکیل شده است، افزود: انضباط اداری و تکریم ارباب رجوع یکی از مهمترین شاخص‌های ارزیابی مدیر و مجموعه یک دستگاه اداری است که با میزان رضایت مندی از خدمات مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌گیرد .

اقتصاد مقاومتی پیوست اصلی سیاست‌های اجرایی کشور است

فرماندار شفت، با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی پیوست اصلی سیاست‌های اجرایی کشور است و دولت یازدهم و دوازدهم به این موضوع نگاه ویژه‌ای داشته است .

نماینده عالی دولت در شفت، با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای صنعتی این شهرستان اعطا شد، افزود: در سال جاری نیز ۱ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی به شهرستان شفت ابلاغ شده است که برای بستر سازی جذب این اعتبارات، باید اقدامات لازم انجام شود .

وی، با بیان اینکه جهاد کشاورزی، صنعت معدن تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری ۴ دستگاه اجرایی شهرستان هستند که باید پیگیر جذب اعتبارات مشاغل خانگی باشند، افزود: نرخ کارمزد این تسهیلات ۴ درصد خواهد بود .

محسنی، در ادامه با اشاره به اینکه ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد شفت در نظر گرفته شده است، گفت: ۶۰ درصد این اعتبارات تا کنون جذب شده است و متقاضیان واجد شرایط  ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان وام اشتغال دریافت می‌کنند .

مقام عالی دولت در شفت، همچنین به مبلغ ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال مددجویان بهزیستی اشاره داشت و افزود: از این مبلغ ۳۰درصد جذب شده است .

وی، با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ خانوار عشایری در شهرستان شفت زندگی می‌کنند، ادامه داد: جذب تسهیلات عشایری باید توسط دستگاه‌های ذیربط به ویژه جهاد کشاورزی پیگیری شود .

فرماندار شفت، تجهیز و نوسازی ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان شهر در سال جاری را یکی از برنامه های دولت در این شهرستان برشمرد و خاطر نشان کرد: نوسازی شالیزارها به افزایش تولید برنج و رونق اقتصادی کمک شایانی خواهد کرد .

تفکیک زباله از مبدا باید به صورت نمادین در ادارات دولتی انجام شود

وی، با اشاره به اینکه برای لایروبی انهار و آب بندان‌های شفت اعتبارات خوبی در بودجه دیده شده است افزود: لایروبی نهرهایی که در بارش‌های شدید، مردم را دچار مشکل می‌کند باید در اولویت قرار گیرد و در این خصوص باید از پیمانکاران توانمند بهره‌گیری شود .

محسنی، به شهر شفت و مشکلات پسماند نیز اشاره و تصریح کرد: امیدواریم با تلاش شهردار جدید و اعضای جوان شورای اسلامی این موضوع پیگیری شود .

وی، افزود: تفکیک زباله از مبدا باید به صورت نمادین در ادارات دولتی انجام شود و همه ادارات ملزم به انجام این کار هستند و  این کار نوعی فرهنگ‌سازی در جامعه است .

رییس ستاد مدیریت بحران شفت، با بیان اینکه دستگاه‌های عضو کارگروه مدیریت بحران باید برای آغاز شخم زمستانه‌ی شالیزارهای کشاورزی و استفاده بهینه از آب و مقابله با کم آبی در فصل تابستان از هم اکنون برنامه ریزی کنند، اضافه کرد: ماشین آلات سنگین و خدماتی دستگاه‌های ذیربط برای مقابله با بحران‌های احتمالی در زمستان باید آماده باشند و اداره برق نیز با هماهنگی بخشدارن و همکاری دهیاران نسبت به شاخه زنی درختان در مسیر شبکه اقدام کند.

وی، به دلیل انعکاس گزارش عملکرد ماهانه دستگاه‌های اجرایی شفت به فرمانداری از مدیران این شهرستان قدردانی کرد و افزود: مصوبات شورای اداری دستورالعمل اجرایی است و با مدیرانی که در این امر تعلل کنند بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

مهلت یک ماه دستگاه‌های اجرایی شهرستان شفت نسبت به آماده سازی سیستم اداری

این مقام مسوول، با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی شهرستان شفت یک ماه مهلت دارند تا نسبت به آماده سازی سیستم اداری خود برای تحقق اهداف دولت الکترونیک اقدام کنند، گفت: مکاتبات و ارجاع نامه‌ها و دستورالعمل‌ها به زودی فقط از طریق اتوماسیون اداری صورت خواهد گرفت .

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آب، برق، گاز و تلفن دستگاه‌های اداری، مراکز نظامی، بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی نباید به دلیل بدهی قطع شود، افزود: مشکلات مذکور در کمیته ای در فرمانداری شفت پیگیری خواهد شد و در سوی دیگر نیز دستگاه‌های اجرایی این شهرستان موظف هستند بدهی خود را طبق قانون پرداخت کنند .

فرماندار شفت، با تمجید از حضور و عملکرد مدیران کل آبفای و آبفار گیلان برای پیگیری مشکلات مردم در این شهرستان، گفت: بر اساس دستور استاندار گیلان همه مدیران کل باید طبق برنامه در شهرستان‌ها حضور پیدا کنند و مشکلات را از نزدیک بررسی کنند .

وی، با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی نباید اختلافات اداری خود را به محاکم قضایی بکشاند اذعان کرد: موضوعات باید در کمیته‌ای شهرستانی و سپس استانی پیگیری و مشکلات ارباب رجوع و مردم نیز باید در همان مجموعه اداری حل شود .

تکمیل فاز نخست جاده ملاسرا-شفت-زنجان مهمترین اولویت پروژه‌های عمرانی

فرماندار شفت، در ادامه از پیگیری‌های عمرانی حجت‌الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت: تکمیل فاز نخست جاده ملاسرا-شفت-زنجان مهمترین اولویت در پروژه‌های عمرانی این شهرستان است .

وی، با بیان اینکه در سال گذشته ۱۱ تصادف منجر به فوت در محور ملاسرا و جیرده به وقوع پیوست تصریح کرد: این میزان در سال جاری به ۸ نفر رسیده است؛ چرا باید شهروندان ما آسیب ببینند؟

محسنی، در ادامه به سخنان خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اشاره و افزود: ۱۵ میلیارد تومان از سرجمع اعتبارات وزارت خانه برای اجرای فاز نخست جاده ملاسرا-شفت-زنجان در نظر گرفته شده است و یکی از مشکلات این مسیر ارزیابی و تملک زمین است که قرار است کمیته‌ای متشکل از بخشدار مرکزی شفت، رییس راه و شهرسازی این شهرستان و دهیاران روستاهای حاشیه این مسیر تشکیل شود و مردم نیز در این کار خیر مشارکت کنند .

وی، افزود: برای ساماندهی ورودی شهرستان شفت نیز ۸ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی و کار مطالعاتی آن انجام شده است و امیدواریم در زمان پیش‌بینی شده به بهره‌برداری برسد .

نماینده عالی دولت در شفت، با اشاره به اینکه پروژه آبرسانی غرب نزدیک در سال ۱۳۸۸ از آب منطقه‌ای گیلان به آبفای این استان منتقل شد و ابتدا صومعه‌سرا و سپس فومن از آن بهره‌مند شدند، یادآور شد: شفت از این قافله باز ماند که با پیگیری‌های انجام  شده در کمتر از سه ماه پروژه اکنون در حال مناقصه است که قبل از سال آغاز خواهد شد .

وی، با بیان اینکه با اجرای این پروژه ۱۵٫۵ کیلومتری که حدود ۱۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی اعتبار دارد آب با کیفیت بستر ماسوله رودخان به شهرستان شفت خواهد رسید، گفت: این شبکه پس از رسیدن به شفت قابلیت توسعه به شهر احمدسرگوراب را نیز خواهد داشت .

فرماندار شفت، با اشاره به اینکه فاز نخست فاضلاب امامزاده ابراهیم شفت با اعتبار ۶۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید و فاز دوم آن نیز در آینده‌ای نزدیک آغاز خواهد، خاطرنشان کرد: با پیگیری و تمرکز اعتباری در بخش آب شرب روستایی در تلاش هستیم تا مشکل مردم روستاهای سالک معلم و شهرک کادوس تا پایان امسال مرتفع شود .

وی، با بیان اینکه وضعیت سد لاسک باید مشخص و به اطلاع مردم رسانده شود، افزود: وضعیت گازرسانی به ۱۳ روستای شهرستان شفت باید تعیین تکلیف شود.

ایسنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار