مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد: رشد ۲ برابری اعتبارات حوزه آب شرب روستایی شفت


مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد: رشد ۲ برابری اعتبارات حوزه آب شرب روستایی شفت
تاریخ درج خبر : ۲۷ آبان ۱۳۹۶  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان، از رشد ۲ برابری اعتبارات حوزه آب شرب روستایی شهرستان شفت نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ۴۲ روستای شفت در قالب طرح جامع آبرسانی به یک هزار روستای گیلان آبرسانی می شود.

به گزارش گیلان تایمز، محبعلی رنج ور در جلسه شورای اداری شهرستان شفت، از رشد ۲ برابری اعتبارات حوزه آب شرب روستایی شهرستان شفت نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در سال جاری ۶۵ میلیارد ریال اعتبار از منابع مختلف ملی و استانی برای حوزه آب آشامیدنی روستایی این شهرستان تصویب شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان، با اشاره به اتمام کار مطالعات و جانمایی طرح تامین آب شرب ۴۲ روستای شهرستان شفت، افزود: به این روستاها در قالب طرح جامع آبرسانی به یک هزار روستای گیلان آبرسانی می شود.

وی با بیان اینکه طرح تامین آب آشامیدنی روستای نهزم با صرف اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد، از اجرای پروژه آبرسانی به روستاهای صیقلان، مژدهه و سالک معلم خبر داد و خاطرنشان: طرح تقویت فشار آب شرب روستاهای امامزاده اسحاق، دوبخشر و شهرک کادوس نیز در دست اجراست.

این مقام مسئول، با اشاره به برنامه ریزی جهت راه اندازی سیستم تصفیه فیزیکی آب شرب روستای جیرده، عنوان کرد: اصلاح و بازسازی ۱۰ هزار متر از شبکه های آبرسانی روستایی شهرستان شفت امسال اجرا می شود.

رنج ور، با بیان اینکه در حال حاضر شاخص بهره مندی روستاهای شفت از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی ۶۹ درصد است، گفت: در تلاشیم تا با اجرای سریع تر طرح های آبرسانی این شهرستان، شاخص بهره مندی روستاها به متوسط استانی و کشوری نزدیک شود.

مدیرعامل آبفار گیلان، ۹ هزار و ۱۶۰ مشترک در ۷۰ روستای شهرستان شفت را برخوردار از آب آشامیدنی مناسب دانست و یادآور شد: آب شرب این روستاها توسط ۱۷ چاه، ۱۵ چشمه و ۷۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی در حال تامین است.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار