عضو کمیسیون صنایع مجلس: نظام مهندسی پول می‌گیرد و نظارت نمی‌کند


عضو کمیسیون صنایع مجلس: نظام مهندسی پول می‌گیرد و نظارت نمی‌کند
تاریخ درج خبر : ۲۷ آبان ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مورد عدم نظارت بر ساخت و ساز ساختمان ‌ها در کشورگفت: در گذشته هرکسی می‌خواست ساختمان بسازد نقشه می‌کشید، به شهرداری ها مراجعه می کرد و پروانه ساخت می گرفت. بعدا آقایان آمدند سازمان نظام مهندسی را وارد این پروسه کردند و آنها پول می گیرند که نظارت کنند اما این اتفاق در عمل نمی افتد.

این نماینده مجلس ادامه داد: خود من در استان اصفهان یک ساختمان  ساختم و پول هم پرداخت کردم اما هیچ ناظری از طرف سازمان مهندسی برای نظارت در مرحله سفت کاری به ساختمان مراجعه نکرد و ساختمان که تمام شد متوجه شدیم که لوله بخاری نداریم، کانال کولر رد نمی شود و اشکالات فنی زیادی به ساختمان وارد بود.

کوهکن خاطر نشان کرد:در جلسه رای اعتماد به وزیر راه و شهرسازی برخی گفتند چون وزیر با سازمان نظام مهندسی مخالف است پس به وی رای منفی بدهید در صورتیکه من گفتم مخالفت وزیر با این موضوع حسن است چراکه آنها وظیفه شان را به خوبی انجام نمی دهند. پول می گیرند و نظارت نمی‌کنند.

وی تاکید کرد:بسیاری از افرادی که در نظام مهندسی مشغول هستند دوشغله هستند و وقتی برای نظارت بر ساختمان ها ندارند .

این عضو کمیسیون صنایع و معادن بیان کرد:وقتی نظارتی نباشد کارگر و بنایی که باید تحت نظارت فلان مهندس کارش را انجام دهد مطابق توانش کار را انجام می دهد و ممکن است این کار پر از اشکالات ایرادات فنی باشد.

وی خاطرنشان کرد:البته خود ما هم مقصر هستیم وقتی می بینیم مهندس ناظری برای نظارت بر ساختمان مراجعه نمی کند و ما نیز پول این مراجعه را دادیم باید از آنها به دلیل عدم مراجعه به دادگاه شکایت کنیم.

کوهکن در پایان خاطر نشان کرد:در واقع شهرداری ،مالک و سازمان نظام مهندسی در این موضوع مقصرند و همه تقصیرها به دولت برنمی گردد.

عصر ایران

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار