زلزله به تأسیسات زیربنایی گیلان آسیبی وارد نکرده است


زلزله به تأسیسات زیربنایی گیلان آسیبی وارد نکرده است
تاریخ درج خبر : ۱۵ آذر ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

عباس صابر با بیان اینکه تا حال حاضر مصدومیت ۳۰ نفر بر اثر زلزله دیروز گزارش شده، افزود: غیر از یک نفر که بر اثر سقوط و برخورد قطعه ای از سنگ نمای ساختمان به گردن او در بیمارستان بستری شد، بقیه مصدومان بصورت سرپایی مداوا شدند.
وی حال عمومی این مصدوم بستری را خوب عنوان و اضافه کرد: آسیب دیدگان عموما هنگام فرار مصدوم شده اند.
به گفته صابر، آسیب های جزئی به واحدهای مسکونی همچون ترک خوردگی وارد شده اما به تاسیسات زیربنایی استان هیچ آسیبی وارد نشده است.
وی با تصریح اینکه دستگاه های اجرایی همچنان آماده باش هستند، گفت: نیروهای ارزیاب هلال احمر، بنیاد مسکن و کارشناسان ستاد مدیریت بحران برای ارزیابی خسارت های احتمالی در مناطق زلزله زده مستقر هستند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان اضافه کرد: مردم نگران نباشند اما از آنجایی که حوادثی همچون زلزله قابل پیش بینی نیست، برای چنین مواقعی پیش بینی های لازم همچون شناسایی محل های امن منزل را برای پناه گرفتن انجام دهند.
بر اساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین لرزه ای به بزرگی چهار و هشت دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، ساعت ۱۸ و ۵۷ دقیقه و ۱۷ ثانیه روز گذشته (سه شنبه) گیلان را لرزاند. کانون این زمین لرزه شهرستان لنگرود در شرق استان بوده است.
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان مجموع ۳۰ مصدوم زلزله روز گذشته در استان را شامل چهار مرد و ۹ زن در بیمارستان لنگرود، سه مرد در بیمارستان نیکوکار املش، دو مرد و یک زن در بیمارستان انصاری رودسر، یک مرد و هفت زن در بیمارستان سیدالشهدا ، یک مرد و یک زن در بیمارستان شفا لاهیجان و یک زن در بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه ذکر و بیان کرده که بیشترین عضو آسیب دیده، دست و پا بوده و تنها یک نفر دچار ضربه به سر شده است.

ایرنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار