جهانگیری: آنها که از دولت‌ پول‌می‌گیرند، علیه‌دولت جوسازى‌نکنند


جهانگیری: آنها که از دولت‌ پول‌می‌گیرند، علیه‌دولت جوسازى‌نکنند
تاریخ درج خبر : ۲۹ آذر ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

 

اسحاق جهانگیری در همایش استانداران سراسر کشور در وزارت کشور اظهار کرد: استانداران با تدبیر رنج های مردم و تهدیدات کشورها را کاهش دهند.

وی افزود: مهم ترین اقدام دولت این است که امید و اعتماد به عنوان مهم ترین سرمایه اجتماعی کشور افزایش یابد. بعضی تلاش می کنند مردم را نامید کنند. باید رضایت مردم را به نحو مطلوب بدست آوریم.

اهم صحبت های او در این همایش از این قرار است:

*دولت باید با عهد و پیمانى که با مردم بسته پا بر جا بماند. باید گام‌هاى محکمى براى تحقق وعده‌ها برداریم، چرا که مهمترین رسالت ما تحقق وعده‌هاى داده شده به مردم بوده و مردم نباید احساس کنند این وعده‌ها فراموش شده است.

* باید کاری کنیم که مردم احساس کنند، دولتی دارند که خواسته های آنها را محقق می کند، تقویت حس دولت داری یعنی این حس در مردم پیدا شود که دولت به جد پیگیر مطالعات آنهاست. گروه های خودسر وقتی ایجاد می شود که حس دولت داری مردم تضعیف شود.

*برای تحقق مطالبات مردم باید دولت را تقویت کنیم،دولت توانمند، نظام را توانمند می‌کند. اشتباه است که عده ای فکر می‌کنند با دولت ضعیف می توان نظامی قدرتمند داشت‌.

* در گفت‌وگو با جامعه بیشتر اقدام کنید، دستگاه ارتباطی ما ضعف دارد، مسئولان دولتی با بخش های مختلف جامعه در ارتباط باشید. یک روز اختصاص دهید برای ارتباط و دیدار با مردم.

*{ با اشاره به اینکه مسئولان دولتی باید از برنامه های دولت دفاع کنند} خیلی بد است یک مسئول دولتی حتی بک بار از برنامه‌های دولت و رئیس جمهور حمایت نکرده است.

* برخى می‌خواهند به هر قیمتى مردم را امیدوار کنند، اما باید کارى کنیم که مردم تغییر را احساس کنند. جامعه باید احساس کند دولت دارد و این دولت انتظارات انها را برآورده می‌کند.

* تضعیف حس دولتدارى در مردم موجب آشفتگى و بروز گروه‌هاى خودسر می‌شود. تقویت حس دولتدارى امنیت و ثبات را به جامعه باز می‌گرداند، مبناى کار ما باید رضایت مردم باشد و دولت باید از ابزارهاى خود استفاده کند تا رنج مردم کاهش یابد.

* نباید اجازه داد فرصت خدمت به مردم از دست برود، دولت نباید در جاى سایر قوا بنشیند و هیچ دستگاهى هم نباید به امور قوه مجریه ورود کند. اگر دولت ضعیف شود نظام هم ضعیف خواهد شد. خدمت به مردم و توجه به مطالبات آنها از مهم‌ترین وظایف ماست.

*از تمام توانمندى کشور باید براى پیشرفت استفاده کرد. امروز حل مشکلات اقتصادى کشور نیازمند اجماعى است که همه آن را بپذیرند.

* تدبیر و امید شعار نیست و راهبردى است که باید در همه دستگاه‌هاى ما جارى باشد. عده‌اى گفتند وضعیت اقتصادى کشور بد است، خیر! وضعیت اقتصادى کشور را بد کردند، اما امروز وضعیت اقتصادى کشور در مسیر درستى قرار دارد و باید به آن کمک کنیم تا بهتر حرکت کند.

* ستاد اقتصاد مقاومتى باید جدى گرفته شود و در سیاست‌ها باید آن را بکار بگیریم. از مقام معظم رهبرى براى ابلاغ سیاست اقتصاد مقاومتى تشکر می‌کنم و از ایشان می‌خواهم همچنان ما در اجراى این سیاست حمایت کنند. رهبر معظم انقلاب بارها فرمودند اقتصاد مقاومتى باید نافذالکلمه باشد در حالى که اکنون این وضعیت در اقتصاد مقاومتى وجود ندارد.

* ٢٠ هزار میلیارد تومان اعتبار براى صنایع کوچک و بزرگ در نظر گرفته شده است. پول بیت‌المال باید به دست کسی برسد که براى مردم شغل ایجاد می‌کند.

* هرکس فکر می‌کندنباید از دولت پول بگیرد، پول را پس بدهد، ما با طیب خاطر این پول را از آنها می‌گیریم، اگر هم کسی از دولت پول می‌گیرد علیه دولت جوسازى نکند. بودجه در ایجاد شغل چندان تاثیرى ندارد، چرا که سرمایه‌گذارى و تولید در این زمینه موثر است و اشتغال اینگونه شکل خواهد گرفت.

خبر آنلاین

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار