شهردار رشت: محور BRT شهر رشت به محور تردد “اتوبوس ویژه” تغییر می‌یابد

Spamcheckr.com
This domain has recently been listed in the marketplace. Please click here to inquire.

spamcheckr.com


شهردار رشت: محور BRT شهر رشت به محور تردد “اتوبوس ویژه” تغییر می‌یابد
تاریخ درج خبر : ۲۹ آذر ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

مسعود نصرتی صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه شهر رشت شهری متمدن و با اصالت است اظهار داشت: تلاش است فرهنگ و تمدن غنی شهر رشت با اقدامات فرهنگی به شهر‌های دیگر کشور منتقل شود تا جایگاه و مفاخر فرهنگی رشت تنها در مزر جغرافیایی استان گیلان باقی نماند.

شهردار رشت پرداختن به جایگاه مفاخر فرهنگی را عاملی به‌منظور ارتقاء مبانی فرهنگی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: برنامه روز رشت ۱۲ دی ماه در رشت برگزار می‌شود و شاخص‌ترین موضوع این برنامه‌ مباحث فرهنگی و پرداختن به مفاخر فرهنگی رشت است.

نصرتی از معرفی چهره‌های ماندگار شهر فرهنگی شهر رشت در زمینه‌های مختلف در مراسم روز رشت خبر داد و تصریح کرد: چهره‌های ماندگار و مفاخر سال ۹۶ شهر رشت که برای مردم این شهر دارای اهمیت ویژه هستند در این روز معرفی می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه بازنگری‌های متعددی در خصوص مباحث فرهنگی شهر رشت برای سال ۹۷ در دستور کار است بیان کرد: در تمام طرح‌های مدیریت شهری طرح‌ها قابلیت تغییر داشته و  به‌طور دائم و براساس مقتضای روز در حال بازنگری و اصلاحات است.

شهردار رشت با اشاره به پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت و بازنگری این طرح تصریح کرد: در بازنگری این پروژه تلاش است با استفاده از معماری گیلان و شهر رشت تغییراتی در مبلمان شهری پیاده‌راه فرهنگی شهر ایجاد شود زیرا این امر انتظار برخی از افراد در استان است.

نصرتی با تاکید بر اینکه روزانه بیش از ۳۰۰ خودرو به دلایل مختلف از پیاده راه فرهنگی شهر رشت  عبور می‌کند اظهار داشت: ایجاد مسیر حداقلی با توجه به مبلمان مناسب برای خودروهای مذکور از پیشنهادات بازنگری این طرح است.

وی با اشاره به اینکه پیاده‌راه یک ویژگی است که باید به‌درستی ارتقاء پیدا کند خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های مطرح شهر رشت مبحث شبکه خلاق و شهر خلاق خوراک شناسی است که باید از این ویژگی بر اساس توانایی‌های شهر رشت بهره‌ برد.

شهردار رشت با بیان اینکه رستوران‌ها و مراکز غذاخوری شهر رشت با توجه به ویژگی شهر خلاق خوراک شهر رشت باید ساماندهی شود تصریح کرد: شهر رشت ۵۵۰ رستوران دارد و این میزان در عنوان شهر خلاق خوراک و خوراک‌شناسی در شبکه خلاق یونسکو تعداد مطلوبی نیست.

نصرتی با تاکید بر اینکه تعداد رستوران‌های شهر رشت با توجه به ۳۶ میلیون گردشگری که به‌طور سالیانه به شهر رشت سفر می‌کنند نیازمند ارتقاء است بیان کرد: تلاش است با اقدامات ویژه، بازنگری مطلوبی در راستای ارتقاء سطح توانمندی رستوران‌های شهر رشت در سطوح مختلف ایجاد شود.

وی ترافیک شهری شهر رشت را یکی از معضلات اصلی این شهر نام‌ برد و بیان کرد: توسعه صنعت گردشگری در شهر رشت نیازمند رفع مشکل ترافیک، ارتقاء زیرساخت‌ها و بازنگری مطلوب در این حوزه است که برنامه‌های متعددی در این  راستا در دستور کار قرار دارد.

شهردار رشت نوارهای حفاری و چاله‌های موجود در آسفالت شهری شهر رشت را از دیگر معضلات ایجاد ترافیک در شهر رشت عنوان کرد و گفت: با ظرفیت هزار و ۲۰۰ تن آسفالت در روز توسط کارخانه آسفالت شهرداری رشت آسفالت نوارهای حفاری و لکه‌گیری‌ها در شهر رشت انجام می‌شود.

نصرتی با تاکید محور BRT شهر رشت با توجه با مصوبه عالی شورای حمل و نقل ترافیک باید به محور تردد اتوبوس ویژه تغییر کند افزود: شهر رشت تا ۱۰ سال آینده نیازمند اتوبوس تندرو شهری نیست و بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه شهرداری با بانک شهر ناوگان حمل و نقل عمومی شهر ارتقاء می‌یابد.

تسنیم

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار